Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Savivaldybė pralaimėjo bylą prieš savo darbuotojus – kompensacijas sumokėsime mes


2018 m. pabaigoje rašėme apie tai, kad prieš šešis Raseinių rajono savivaldybės administracijos darbuotojus, išgelbėjusius Raseinių rajono biudžetą nuo dar didesnių išlaidų, pradėtas teisminis procesas. Publikaciją rasite čia:

https://raseiniunaujienos.lt/2018/12/21/mero-ir-valdanciosios-daugumos-sprendimas-savivaldybes-darbuotojus-i-teisma/

4 Tarybos nariai, dabartinis meras A. Bautronis, V. Karabinas, O. Babonienė ir G. Rašimienė, įpareigojo tuo metu administracijos direktoriaus pareigas vykdžiusį L. Kavaliauską, kreiptis į tesimą ir išreikalauti atlyginti 10 000 eurų žalą iš administracijos specialistų A. Mockaus, D. Banienės, J. Tamulytės, D. Milašauskienės, bei administracijos vadovų D. Ulicko ir R. Ačo.

Šiandien situacija tokia, kokią ir prognozavo daugelis – Raseinių rajono biudžetui tai ir vėl kainuos. Savivaldybės administracija teisminį procesą pralaimėjo ir privalės dalinai kompensuoti atsakovų patirtas finansines išlaidas – beveik 3 000 eurų. Neturime žinių, kiek šiam procesui pasirengti yra išleidusi pati savivaldybės administracija.

Elektroniniu paštu klausimai buvo išsiųsti vis dar politikoje esantiems „entuziastams“: A. Bautroniui, G. Rašimienei ir V. Karabinui:

„Buvote vienas iš iniciatorių patraukti atsakomybėn savivaldybės darbuotojus. Teismas nusprendė, kad pareiškėja Raseinių rajono savivaldybės administracija pateikė nepagrįstą skundą. Iš savivaldybės biudžeto bus išmokamos bylinėjimosi išlaidos. Kaip vertinate teismo sprendimą? Gal Jūs, buvę tarybos nariai, apskundę savivaldybės darbuotojus, padengsite bylinėjimosi išlaidas? Ar atsiprašysite savivaldybės darbuotojų už patirtus moralinius ir materialinius nuostolius?“

Deja, taip dažnai iš tribūnos rėkiantys apie asmeninę politikų, valdininkų atsakomybę ir skaidrumą, paprašyti pakomentuoti – dalį „nepatogių“ klausimų pamiršo (pvz. gal patys padengs bylinėjimosi išlaidas):

Meras A. Bautronis, raštu atsakė, kad savivaldybės darbuotojai po beveik pusmetį trukusio „nervų pakutenimo“, tai yra bylinėjimosi, dabar turėtų jaustis ramūs:

„Į teismą kreipiausi ne aš asmeniškai, o tarybos narių dauguma, norėdama išsiaiškinti situaciją, ar rajono Savivaldybės viešųjų pirkimų komisija nepažeidė  įstatymų. Po teismo išvados ramiai gali jaustis ir savivaldybės administracijos darbuotojai, ant kurių galimai buvo kritęs šešėlis, ir tarybos nariai bei rajono gyventojai,“įdomią poziciją išsakė meras.

Otvarkietis V. Karabinas apkaltino dabartinės valdančiosios koalicijos partnerių narį, tuo metu buvusį jos lyderį ir administracijos vadovą L. Kavaliauską: „Buvau vienas iš iniciatorių patraukti administracinėn atsakomybėn buvusį administracijos direktorių R. Ačą, bet ne administracijos darbuotojus. Deja, tuometinis administracijos direktorius, L.Kavaliauskas pasielgė kitaip. Ir, kaip vėliau paaiškėjo, jis ir negalėjo pasielgti kitaip, nes buvo uolus opozicijos  tarnas…“

Jei atidžiai skaitėte, abu politikai, patogiai pamiršo teismo išlaidas, ir nei žodeliu neužsiminė apie galimybę atsiprašyti savivaldybės specialistų, kurie patyrė ne tik finansinę, bet ir moralinę žalą. Beje, dar reikėtų priminti, kad savivaldybės darbuotojai apie jiems iškeltą bylą sužinojo prieš pat 2018 m. Kalėdas. Tokiai tai buvo politikų dovanėlė

G. Rašimienė į klausimus neatsakė.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us