Raseinių naujienų portalas

Kita

Vaiko teisių tarnyba per metus gavo apie 30 tūkst. pranešimų, beveik pusė pasitvirtino

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba trečiadienį praneša per metus gavusi apie 28,6 tūkst. pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, beveik pusė jų pasitvirtino.

Šie pranešimai gauti nuo pernai liepos pirmos dienos iki šių metų liepos pirmos dienos.

Anot tarnybos, pirmas grėsmės vaikui lygis nustatytas 12,2 tūkst. atvejų, aukščiausia grėsmė nustatyta 1,8 tūkst. atvejų. Grėsmė vaikui nenustatyta 13,4 tūkst. atvejų.

Pirmas grėsmės lygis reiškia, kad vaiko teisės pažeistos, tačiau nėra pavojaus jo sveikatai, saugumui ar gyvybei. Aukščiausias – antrasis – lygis reiškia, kad vaiko sveikatai, saugumui ar gyvybei gresia pavojus.

Teigiama, kad tarnybos specialistų teikimu, savivaldybės administracijos 1,5 tūkst. atvejų nustatė laikinąją globą vaikams, netekusiems tėvų globos.

Daugiausia pranešimų gauta dėl galimų nesmurtinių vaiko teisių pažeidimų, dažniausias informacijos šaltinis – policija.

Taip pat per pastaruosius metus mobiliosios tarnybos komandos teikė intensyvią psichologo, socialinio darbuotojo ir dirbančio su priklausomybių turinčiais asmenimis specialisto pagalbą 891 šeimai.

Specialistai beveik 3,2 tūkst. kartų lankėsi šeimose, parengė beveik 800 rekomendacijų atvejo vadybininkams dėl tolesnio darbo su šeimomis, dalyvavo virš 650 atvejo vadybos posėdžių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us