Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Kaulakių gyventojai nuotekas leidžia ir į tvenkinį, ir į pievas

Liepos pradžioje rašėme apie nuotekomis teršiamą Liolingos tvenkinį esantį Kaulakių kaime. Šiandien portalo redakcija gavo atlikto drenažo vandens tyrimo rezultatus.

Iš karto po viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos ir Dubysos regioninio parko kreipimosi į aplinkosaugininkus, buvo paimti drenažo vandens mėginiai, kurie gerokai nustebino tyrėjus.

Aplinkos apsaugos departamento tyrimo duomenimis, „BDS7 (biocheminio deguonies suvartojimo) momentinė koncentracija vandenyje, daugiau nei 9 kartus viršija didžiausią leidžiamą koncentraciją. Kadangi didžiausia BDS7 leidžiama koncentracija vandenyje yra 40 mg/l, o tyrimo metu nustatyta 369 mg/l.“

Gyventojai nuotekas leidžia kur panorėję

Dėl didelės taršos, šiuo metu Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai vykdo neplaninius individualių namų patikrinimus. Šiuo metu jau yra atlikta 11 patikrinimų. Iš vienuolikos individualių namų, septyniuose nustatyti pažeidimai dėl netinkamo nuotekų tvarkymo.

Du asmenys leido nevalytas nuotekas į drenažo sistemą, o penki asmenys nuotekas leido tiesiog į aplinką (į laukus). Minėti asmenys įpareigoti susitvarkyti, taip pat jiems bus taikomos poveikio priemonės.

Šiuo metu aplinkosaugininkų turimais duomenimis, netinkamai nuotekas į Liolingos tvenkinį leidžia didelė dalis šalia esančios gyvenvietės gyventojų, todėl patikrinimai tęsiami toliau, o pažeidėjų gali daugėti.

Už aplinkos teršimą nuotekomis bus paskaičiuota gamtai padaryta žala ir taikomos poveikio priemonės. Už nuotekų leidimą į drenažo sistemą asmenims gresia baudos nuo 120 iki 580 eurų, o leidusiems į aplinką – nuo 60 iki 300 eurų.

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
N...

Tai dar karta irodo ir parodo, kad Lietuvos aplikos apsauga dirba pagal sistema-paskude suregavome!
Zvejus baudzia uz kilbuka ar kabliuka, bet kai nuotekos isnuodija upes ir upelius jie nemato..
Medziotojus skalpuoja uz klaida ant popieriaus ar kvaila-maza taisykliu pazeidima.. Bet kai traktoriai ir kita technika traisko zveriu jauniklius tai nepazeidimas..
Visoje Lietuvoje tersalai tukstanciais tonu teka i vandenis ir jiems nusispjaut i tas nuotekas!

Contact Us