Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Išmokos vaikams nebus įskaitomos į šeimos pajamas

Daugiau skurdžiai gyvenančių šeimų netrukus galės pretenduoti į savivaldybių skiriamą piniginę socialinę paramą.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas. 

Pataisos numato, kad į šeimų, gaunančių išmokas vaikams, pajamas šios lėšos nebus įskaitomos, todėl bus lengviau pretenduoti į piniginę socialinę paramą. Taip pat į bendras šeimos pajamas nebus įskaičiuojama ir vaiko laikinosios priežiūros išmoka.  

Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario „valstiečio“ Tomo Tomilino išmoka vaikams nebus priskiriama prie visų šeimos pajamų ir neturės jokios įtakos socialinei paramai.

„Dažnai būdavo, kad mes viena ranka duodam, kita atimam. Ir gali atsitikti taip, kad šeimai jokios naudos iš to, kad atsiranda išmoka vaikams, nebus, nes gali dingti nemokamas maitinimas ar vadovėliai, ar kitos nuolaidos. Vaiko pinigai tuo ir skiriasi nuo visų kitų pajamų, kad tai yra būtent vaiko poreikiams skirti pinigai ir jie negali būti pridedami prie šeimos pajamų“, – Seimo Spaudos biurui sakė T. Tomilinas.

Pataisos taip pat numato, kad socialinės pašalpos dydis pinigais ir toliau negalės viršyti 50 proc. paskirtos socialinės pašalpos, tačiau, esant socialinio darbuotojo rekomendacijai, galės būti taikomos išimtys. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us