Raseinių naujienų portalas

Kita

Po tarybos priimto sprendimo – galvos skausmas prekybininkams. Tiesa – ne visiems


Daugelis raseiniškių yra įpratę prie smulkiųjų prekybininkų palapinių Vilniaus g., kuriuose galima įsigyti mėsos gaminių, daržovių, vaisių, gėlių ar rūbų. Tačiau pastaruoju metu, po Raseinių rajono tarybos priimto sprendimo, ten prekiavusiems žmonėms buvo išdalinti įspėjimo lapeliai, kad toliau šia veikla jie gali užsiimti tik gavę seniūno leidimą. Birželio mėnesį mūsų rajono politikai, patvirtino naują viešų vietų, kuriuose galima prekiauti ar teikti paslaugas, sąrašą. Ir čia prasidėjo pasiutpolkė. Mat iki šiol Vilniaus g., prieš „Norfos“ prekybos centrą, vykęs turgelis, po priimto sprendimo – nelegalus. Naujos, mūsų rajono tarybos narių patvirtintos taisyklės skelbia, kad šioje gatvėje prekiauti galima tik daržovėmis, gėlėmis (beje, šios įtrauktos tik prieš pat tarybos posėdį, po mūsų publikacijos, mat vietos politikai „apsičiupinėjo“, kad šioje gatvėje prekiauja mūsų karšto gėlininkai) uogomis, vaisiais ir miško gerybėmis, kaip matote šiame sąraše, norinčių prekiauti pramonės prekėmis, maisto: mėsos ar žuvies gaminiais – nėra.

Konfliktas įsisiūbavo pradėjus prekiauti rūbais

Pasak mūsų šaltinio, ši idėja, panaikinti/pašalinti iš čia prekybininkus, kilo po konflikto su Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA ) Raseinių skyriaus pirmininke Dalia Lukauskienė, mat nebrangiais rūbais prekiaujantys smulkieji verslininkai, pasirodė besantys dideli konkurentai. Su mumis susitikusi moteris pasakojo, kad jai buvo tiesiai šviesiai pasakyta, kad bus kreiptasi į Savivaldybės administracijos direktorių, bendrapartietį E. Jonylą ir padaryta tvarka. Ir tikrai. Ji buvo padaryta, tačiau rajono vadovybė neapgalvojo pasekmių.

„SU“ ar „PA“-  tvarkė?

Tarybos posėdžio metu, savivaldybės specialistui pristatinėjant naująją tvarką, vienas iš argumentų, kodėl reikia tvarką keisti, buvo prekybininkų „netvarka“: bet kaip sustatytos palapinės, prekystaliai. Šito fakto niekas neginčija, su tvarka ir estetika tikrai prasilenkiama. Bet mūsų politikai kažkodėl nepagalvojo, o KĄ jie gali pasiūlyti kaip alternatyvą? Kur šiems žmonėms prekiauti? Miesto turgus labiau primena karo lauko zoną, plius, darbo dienomis prekyba ten nevyksta. Komunalinio ūkio „Turgelyje“? Mūsų pašnekovė teigė, kad ten yra metinis nuomos mokestis, o ji kiekvieną dieną prekybos vykdyti negali dėl sveikatos sutrikimų. Kodėl pirmiausiai nebuvo parengta, sutvarkyta vieta, kurioje žmonės, gavę leidimus galėtų vykdyti savo veiklą? Taip mes skatiname smulkųjį verslą? Mažinam bedarbystę?

Miesto seniūnas Artūras Milašauskas šiandien – situacijos įkaitas. „Naujoje tvarkoje yra aiškiai apibrėžta kuom galima prekiauti savivaldybei priklausančioje žemėje, t.y. gėlėmis, daržovėmis, miško gėrybėmis. Didžioji dalis ten įsikūrusių smulkiųjų prekybininkų, savo laikinuosius prekybos įrenginius ar paviljonus buvo įsirengę privačioje žemėje, pvz. UAB „Girilio“. O norint vykdyti prekybą privačioje žemėje reikia gauti leidimą iš seniūnijos,- painią situaciją aiškino miesto seniūnas. Kad gautų leidimą prekybininkai turi kreiptis į rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyrių pateikdami: prašymą, laikinosios prekybos vietos schemą, laikino prekybos įrenginio (stoginės, kiosko, automobilio ir k.t.) su prekiavimo įranga vaizdą,“- vardino A. Milašauskas.

Tik surinkus visą reikalingą dokumentaciją, gavus leidimą iš architekto, reikia kreiptis į miesto seniūniją. Kaip Jūs manote, ar per vieną dieną tai įmanoma padaryti?

Administracijos vadovas – tyli

Birželio 20 d. buvo priimtas smulkiuosius verslininkus pribloškęs sprendimas. Po 11 d. (liepos 2 d.) prekybininkai gauna įspėjimus, kad prekybos vykdyti jie nebegali. Daugelis naujai priimamų tvarkų turi pereinamąjį laikotarpį, iš pradžių žmonės yra informuojami, kad tvarka keisis, po to sprendimas įsigalioja. Bet Raseiniuose ši tvarka negalioja. Priimamas sprendimas, žmonės pastatomi prieš faktą, paverčiami nelegaliais prekiautojais, o paskui galvojama, ką daryti? O iš kitos pusės, o kam čia vargintis?

Su mūsų redakcija bendravusi moteris atvira – tai susidorojimas. Jau beveik dvi savaitės, kai raštiškai buvo kreiptasi į savivaldybės administracijos direktorių E. Jonylą su klausimu, kur jie gali prekiauti, tačiau dar ir dabar atsakymo nėra.

Naujai patvirtintos taisyklės galioja ne visiems

Prie prekybos centro „Maxima“ kiekvieną dieną vyksta vaisių ir uogų prekyba. Jau ne vienerius metus sezono metu ten galima įsigyti Virginijos ir Vidmanto Karabinų ūkyje užaugintų šilauogių. Tačiau regis politikas, pats balsavęs „UŽ“ naują prekybos viešuose vietose tvarką, pamiršo, kad ir jam, kaip bet kuriam kitam mirtingajam, reikia laikytis rajone galiojančios tvarkos. „Raseinių naujienų“ žiniomis, pagal šiandien galiojančią tvarką Raseinių miesto seniūnija yra išdavusi tik 2 laikinus leidimus prekiauti. Tarp jų tikrai nėra tarybos nario V. Karabino šeimos pavardės.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us