Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Net 421 pranešimai apie galimus vaiko teisių pažeidimus

Per metus Raseinių rajone vaiko teisių apsaugos skyrius sureagavo į daugiau nei 400 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus

Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. Raseinių rajone  vaiko teisių apsaugos specialistai gavo 421 pranešimą apie galimus vaiko teisių pažeidimus, į kuriuos vaiko teisių apsaugos specialistai reagavo teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

„Daugiausia pranešimų gaunama apie galimus nesmurtinius vaiko teisių pažeidimus, t. y. kai mažas vaikas paliekamas vienas ar su asmenimis, negalinčiais tinkamai juo pasirūpinti; kai abu tėvai yra neblaivūs ir pan. Labai svarbu būti pilietiškais ir nenumoti ranka, jeigu pastebėjote vaiką, kuris yra alkanas, neatitinkantis jo amžiaus (per mažo) ūgio ir svorio, aprengtas nešvariais, sudriskusiais rūbais, neturi elementarių įgūdžių (pavyzdžiui, nemoka plautis rankų). Dėl ilgalaikio pagrindinių vaiko poreikių – fizinių, emocinių ir socialinių – netenkinimo sutrinka normali vaiko raida“, – sako Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Raseinių rajone Valerija Jankauskienė.

Patarėja pasidžiaugė, kad šiemet visi 6 vaikai, kuriems, nustačius aukščiausią grėsmės lygį vaiko saugumui, teko ieškoti saugios aplinkos, laikinai apgyvendinti budinčių globotojų šeimose. Panaši laikinojo apgyvendinimo tendencija vyravo ir 2018 m. metais.

Nuo 2018 m. liepos 1 dienos iki šių metų birželio 30 dienos Raseinių rajono savivaldybėje iš nesaugios aplinkos viso paimta  38 vaikai. 

„Vaiko teisių apsaugos specialistai, siekdami apsaugoti vaikus nuo gręsiančio pavojaus jų sveikatai ir gyvybei, bendradarbiauja su kitomis vaiko gerovę užtikrinančiomis įstaigomis: policijos komisariatu, savivaldybės administracija, Socialinių paslaugų centru, pagalbos šeimai namais, vaikų dienos centrais, švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigomis. Šios įstaigos yra svarbiausi mūsų partneriai, nes, tarkime, policijos pareigūnai dažnai pirmieji gauna informaciją apie galimą nusikaltimą ar nusižengimą, o savivaldybės įstaigos, dirbančios vaiko gerovės srityje, teikia reikiamą pagalbą šeimoms, kuriose buvo smurtaujama prieš vaiką, vaikas patyrė nepriežiūrą ar nebuvo užtikrinami teisėti vaiko interesai“, – sako V. Jankauskienė.

Liepos 1 d. sukako vieneri metai, kai pradėjo veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema – iki tol savivaldybių administracijų struktūrine dalimi buvę vaiko teisių apsaugos skyriai tapo vieningos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) dalimi.

Rajono savivaldybės teritorijoje vaiko teisių apsauga besirūpinantys vaiko teisių apsaugos specialistai yra Apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus dalis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us