Raseinių naujienų portalas

Politika

V. Pranckietis sako nekeisiantis sprendimo likti Seimo pirmininko poste


Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad „valstiečių“ etikos sargų sprendimas dėl jo elgesio nepakeis jo apsisprendimo likti poste ir pasitikėjimą tikrintis parlamente.

„Aš labai gerbiu tuos žmones, kurie partijoje turi, ką nors spręsti, bet, deja, tai yra ne partijos tarybos dalykas. Delegavimas gali būti jų dalykas, bet atšaukimas yra nebe jų dalykas, tai yra Seimui atiduotas postas (…). Pats sprendimų nepriiminėsiu, sprendimą turi priimti Seimas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė jis.

Seimo vadovas taip pat pakartojo poziciją, kad jei trečiadienį jo elgesį svarstanti partijos Etikos komisija rekomenduos jį šalinti iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, jis trauksis pats. 

„Manęs neišmes iš partijos. Jie tą galėtų padaryti, bet aš nesuteiksiu tokios garbės išmesti. Jei aš sužinosiu, kad mane rekomenduoja tarybai išmesti, tada paprastu būdu, pareikšdamas skyriui, kad esu nebe partijos narys, tapsiu nebe partijos narys“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas taip pat sakė nebuvęs informuotas apie jo elgesio svarstymą partijos Etikos ir procedūrų komisijoje.

Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad etikos sargams nusiųsti V. Pranckiečio vieši pasisakymai, jog šis nesitrauks iš pareigų, nepaisant LVŽS tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai. Pasak R. Karbauskio, Etikos komisija turėtų įvertinti Seimo pirmininko elgesį, ar jo žodžiai ir veiksmai nežemina partijos, jos organų.

Nauja koalicijos sutartis numato parlamento vadovo pareigas „socialdarbiečiams“. V. Pranckietis tai vadina asmeniniu R. Karbauskio kerštu jam už kritiką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us