Raseinių naujienų portalas

Politika

100 dienų. Paskolintas meras, uždaromos mokyklos ir audituojami „neparankūs“ įmonių vadovai


Politikoje 100 dienų gali būti ir labai daug, bet gali nereikšti nieko. Čia jau kaip nuspręs rinkėjai. Apžvelkime darbus, kurie tikrai paliks žymę Raseinių rajono gyvenime.

Šios tarybos darbas prasidėjo gan komplikuotai. Rajono tarybos nariai viename iš pirmųjų šio šaukimo tarybos posėdžių, susirašė į komitetus, apsisprendė kuriose iš jų nori dirbti, o dokumentas ima ir dingsta.

Įdomybės tęsiasi toliau. Pasirodo ne tik  „didžiojoje“ politikoje yra praktikuojama politikų „nuoma“. LR Seime valstiečiai skolina – nuomoja savo partietes tvarkiečiams,  o Raseinių rajono atveju, rajono meras A. Bautronis yra „skolinamas“ tvarkiečiams, kad šie galėtų deleguoti savo narį į Kontrolės komitetą. Taip Raseinių politinėje padangėje atsiranda „grupė“. Ją sudaro du tvarkiečiai ir konservatorius meras.

Liepos 24 d. vykusio posėdžio metu, rajono meras A. Bautronis savo politinius oponentus pavadino aiškiaregiais. Tačiau šią savybę tikrai reiktų priskirti dabartiniams valdantiesiems, mat net nesulaukę Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos, kuri yra, kaip pabrėžė VSD atstovai, BŪTINA, norint užimti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, vis tiek paskiriamas E. Jonyla. Ar tai reiškia, kad kolegos valstiečiai, tiksliau vienas jų, dirbantis LR Seime, turi magišką aiškiaregystės dovaną, ir išpranašavo, kad pažyma bus gauta, nors abejojančių buvo labai daug. Todėl taip drąsiai buvo pažeidinėjama tvarka, nes ŽINOJO, kad pažyma bus?

Tęskime toliau. Nėra paslaptis, kad mūsų rajono meras ne raseiniškis. Bet jis visuomet mums įrodinėjo ir tai tęsia toliau, kaip jis myli Raseinių karštą ir ypač Ariogalos žmones. Tik matyt pagyvenusių ir sergančių ariogališkių – nelabai. Vienas iš pirmų jaunojo mero darbų – nurėžė nemenką pinigų sumą nuo VšĮ „Ariogalos pirminės sveikatos priežiūros centro“.

Mūsų rajono valdantieji labai mėgsta auditus. Nežinia kodėl. Tik prisiekę suplanavo 15 000 eurų auditą, skirtą administracijai. Tiesa, patys dar nežinodami, ką ir už kurį laiką audituos. Ir ši mintis jiems taip patiko, kad audituoti nusprendė vos ne visus. Gerai, gal ir ne visus. Mat, pavyzdžiui, skandalais pagarsėjusi įmonė UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ tarsi „išbalintos“. O ar ne todėl, kad vadovas priklauso vienai iš valdančiųjų partijai?

Labai teisingai pasakė tarybos narė J. Garliauskienė per neseniai vykusį tarybos posėdį apie beprotišką auditų kiekį: „Kam jų tiek reikia? Gi net STT atliko analizę, auditavo visas savivaldybei pavaldžias įmones ir pateikė labai išsamią ataskaitą.“ Susidaro įspūdis, kad šią ataskaitą skaitė toli gražu ne visi mūsų rinkti politikai, o reikėtų.

Ką dar per 100 dienų nuveikė mūsų rajono valdžia?

Pasistengė, kad UAB „Raseinių vandenys“ susimokėtų beveik 30 000 eurų daugiau, nei buvo nusprendęs teismas.

Nors viešumoje yra deklaruojama didžiulė meilė Šiluvai, veiksmai rodo visiškai ką kitą. Nerandama laiko dalyvauti konferencijoje aukščiausiu lygmeniu, laužoma sutartis su Kauno arkivyskupija, nesteigiamas pažadėtas etatas.

https://raseiniunaujienos.lt/wp-admin/post.php?post=15825&action=edit

Vienas iš „entuziastų“ dabartinis meras A. Bautronis kartu su kolegomis į teisminį procesą įsuko savivaldybės administracijos darbuotojus ir buvusius vadovus. Teismą pralaimėjo, plius iš rajono biudžeto bus išmokamos kompensacijos.  Ar skaitėte apie tai spaudoje, ar savivaldybės tinklapyje? Tikrai ne, čia Jums ne gėlytes teigti ar iš tribūnos savo aroganciją rodyti. Čia reiktų pripažinti, kad suklydai.

Ši rugsėjo pirmoji, mūsų rajono valdžios dėka, bus nelinksma ne vienai dešimčiai vaikų.

Pasvarstykim. Kas yra geras politikas? Gal tas, kuris geba išklausyti kito nuomonę iš jos nesityčiodamas? Gal tas, kuris sutinka, kad ir prieš tai buvę rajono vadovai protingi, gebėję suvokti, kas yra naudinga rajonui? Gal tas kuris, perlipęs savo ambicijas, gali dirbti ir tęsti toliau pradėtus darbus? Į klausimą, kiekvienas mūsų atsakytume skirtingai. Tačiau, ką apie rajono mero ir valdančiosios koalicijos darbus galvoja vidukliškiai – čia jau kitas klausimas. Negi „pamesti“ keli tūkstantėliai biudžeto pinigų atstos perspektyvas gyventi geriau? Turėti darbus? Mūsų valdžia sako taip, lai Viduklė lieka koldūnu kraštu, kam jiems dar ir Pramonės parkas? Baugoka valdantiesiems priminti, kieno iniciatyva pradėta Koldūnų šventė, nes didelė tikimybė, kad ir jos neliks.

Ir paskutinis šimtadienio akibrokštas. Parama smulkiajam verslui. Priimtos naujos prekybos viešose vietose taisyklės. Ir užtenka vieno straipsnio, kad suprastum, kokie „galvoti“ mūsų rajono politikai. Bet praėjus vos ne mėnesiui, jau pasipylė užsakytos publikacijos, kaip viskas BUS gerai. Tai gal pirmiausiai reikėjo padaryti, kad būtų gerai, o tada naujas tvarkas tvirtinti? Kelnes mautis per galvą nėra patogu.

Apibendrinat pirmąjį mūsų naujų politikų šimtadienį galima teigti, kad didžioji dalis, ypač naujai išrinktų tarybos narių, nesigilina už ką balsuoja. Patikėkit. Teko girdėti besiguodžiant, „gi ten toks šūsnis dokumentų“. Na taip, mieli politikai, atėjote tarnauti mums, žmonėms. Tai gal būkite malonūs ir atlikite namų darbus? Paskaitykite, už ką prisiimate atsakomybę.

Subscribe
Notify of
guest
3 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
nieko naujo

kiek matosi tai tik buvusiu suplanuoti darbai ir juda,bet tik tiek ir viskas.Darbu kokybe tures klausimu.Uzemeckius galetu papasakot apie padoruma zmogaus atzvilgiu savo „partijos Izaurai” kuri taip ir liko nuspirta i sona.Ot padorus ir teisingas zmogysta!Is neteises teise nekyla ir kiek tu bevapetum apie teises aktus teisingumo nepadides.Papasakotu geriau uzemeckius apie savo atestacijos policijoje rezultatus ir kodel toks jaunas isejo ilsetis…O tie garsus,bet tusti zodziai „visos Lietuvos”labui primena tik tokiu paciu jau buvusiu valdzioje prakalbas…Vieni pakeite kitus ir nieko daugiau…

Lina

Dirbkite visi kartu susitelkę: pozicija ir opozicija. Nekonfliktuokite. Juk galima rasti sutarimą be piktumų ir „kad vilkas būtų sotus, o avis sveika”. Darbai juda trūksta darnos sprendimuose…. SėkmėsL

Kęstutis Užemeckas

Gaila, kad šis portalas tiesiog atstovauja rinkėjų „nuskriaustus“, mažumoje turėjusius likti, ilgai „solidžiais“ politiniais sprendimais ir valdymo metodais rajoną garsinusius, vis dar negalinčius be intrigų ir savanaudiškų paskatų dirbti, politikus.
Kviečiu patirtą pralaimėjimų kartėlį pamiršti, atsisakyti intrigų ir savanaudiškumo, bei nuoširdžiai, racionaliai ir sąžiningai pradėti dirbti viso rajono ir visos Lietuvos labui.

Contact Us