Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Klaipėdoje prasideda tradicinė Jūros šventė

Klaipėdoje penktadienį oficialiai prasideda 60-oji Jūros šventė.

Tradiciškai šventė bus atidaryta šventinėmis eitynėmis ir ceremonija kruizinių laivų terminale. 

Organizatoriai teigia, kad šventėje netrūks kūrybinių eksperimentų jūros tema. Nuo penktadienio iki sekmadienio suplanuotos parodos, koncertai, spektakliai, kūrybinės dirbtuvės ir kiti šventiniai renginiai.

Šiemet iš Lenkijos į Klaipėdą, Turgaus aikštę, bus atvežtas skaitmeninis vandens krioklys. Anot organizatorių, krentantys jo lašai vandenyje pieš įvairius piešinius ir leis patiems praeiviams susikurti norimus vaizdus. Krioklys bus pastatytas kaip vartai – pro jį galima praeiti „kiaurai“, nes specialūs sensoriai nustatys žmogaus buvimo vietą ir sustabdys vandens kritimą.

Instaliacijai bus panaudot 800 – 1000 litrų įprasto vandentiekio vandens, cirkuliuojančio uždaroje sistemoje. 

Taip pat šventės metu netrūks ir kitų pramogų: muzikuojančių fontanų, kino, sporto varžybų, interaktyvių žaidimų, tokių kaip „Žaidžiame uostą“, jame bus galima mokytis krauti į laivus įvairius krovinius. 

Šių metų šventėje vyks ir tradicinių, istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“. Šiemet jis skirtas pagerbti neseniai žuvusį Lietuvos jūrų muziejaus istoriką Romaldą Adomavičių.

Jūros šventė uždangą per iškilmingą renginį nuleis sekmadienio vakarą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us