Raseinių naujienų portalas

Politika

G. Nausėda: Po V. Sinkevičiaus prisistatymo Lietuva tikisi reikšmingo komisaro portfelio

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva tikisi labai reikšmingo eurokomisaro portfelio, kandidatui į šį postą Virginijui Sinkevičiui susitikus su naująja Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lajen).

„Vakarykštis susitikimas (…) buvo labai sėkmingas, V. Sinkevičius prisistatė labai gerai, kalbama apie labai reikšmingą komisaro portfelį“, – žurnalistams trečiadienį teigė šalies vadovas.

Jis neatskleidė konkrečios atsakomybės srities, argumentuodamas, kad tai gali pakenkti deryboms.

G. Nausėda sakė praėjusią savaitę su premjeru Sauliumi Skverneliu ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu pasiekęs neformalų susitarimą dėl Lietuvos kandidatūros į Europos Komisiją.

Šalies vadovas tvirtino trečiadienį po V. Sinkevičiaus susitikimo telefonu pasikalbėjęs su U. von der Leyen.

„Nebuvo kalbama nei apie lytį, nei apie amžių, nei apie kitokius dalykus, apie kuriuos mes galbūt kartais čia, Lietuvoje, per daug kalbame ir pamirštame esmę, kad Lietuva kaip šalis turi gauti savęs vertą eurokomisaro portfelį“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Jeigu žmogus yra kompetetingas ir gali adekvačiai reikalavimus šitam portfeliui įgyvendinti, tai jis jau yra rimtas kandidatas“, – pridūrė jis.

Kandidatą į Europos Komisiją Lietuvoje siūlo Vyriausybė, suderinusi ją su prezidentu ir Seimu.

Nauja komisija formuojama po gegužę vykusių Europos Parlamento rinkimų.

Kadenciją baigiančioje komisijoje dirba už sveikatą ir maisto saugą atsakingas komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us