Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

R. Karbauskis apie ligonines: žmonės, kurie gina struktūrą, turės prisiimti pasekmes


Ligoninių tinklo pertvarkai nebūtinos pataisos – galima pradėti nuo derybų su savivaldybėmis, o pertvarkų nenorinti vietos valdžia vėliau turės prisiimti pasekmes, sako „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis.

Kalbėdamas apie Seime ne kartą sustabdytą sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlytą reformą R. Karbauskis BNS teigė, kad „ji nebuvo nukreipta į jokį uždarymą“.

„Ta reforma nebuvo nukreipta į jokį uždarymą, buvo kalbama apie reformą, kuri pirmiausia tarnautų žmonėms, kuriems reikalingos kokybiškos ir greitos medicinos paslaugos, šia prasme viskas gali tęstis“, – BNS sakė R. Karbauskis.

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę teigė, kad sveikatos apsaugos ministras dar turi galimybių pertvarkyti gydymo įstaigų tinklą, tačiau reforma turi vykti negąsdinant žmonių.

„Valstiečių“ vadovas sako, kad po savivaldybių tarybų rinkimų pasikeitus taryboms ministerija galės tartis dėl tinklo optimizavimo. Pasak jo, pačios savivaldybės kaip įstaigų steigėjos  turi būti suinteresuotos permainomis, nes kitaip ateityje susidurs su lėšų, medikų trūkumu ir kitomis problemomis.

„Ministerija niekad nenorėjo daryti reformos, kuri nenaudinga žmonėms, ji visą laiką apie tai šnekėjo, tiesiog mes buvom rinkimų momente ir atitinkamai buvo viešai meluojama, kad reformos yra tam, kad uždarytume ligonines“, – sakė R. Karbauskis.

„Realiai reikia šnekėti su kiekviena savivaldybe, kaip ji mato, kaip ji nori, nes savivaldybė prisiimdama sprendimą nieko nedaryt prisiima atsakomybę, kas su ta ligonine bus po metų, kai nebebus gydytojų, kai ji bus nuostolinga. Kai kurios savivaldybių ligoninės turi operaciją per savaitę, krenta kvalifikacija, galų gale žmonės neuždirba, nes jiems mokama už suteiktas paslaugas, ir taip toliau. Žmonės, kurie gina struktūrą, kaip ji veikia, turi prisiimti pasekmes“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Reiktų eiti į savivaldybes, šnekėtis su tomis, kurios supranta ir nori, su jomis vystyti projektus ir daryti pokyčius, o ten, kur savivaldybės užsispyrusios nieko nedaryti, jos turės prisiimti atsakomybę už pasekmes“, – teigė R. Karbauskis.

Ankstesni A. Verygos bandymai inicijuoti gydymo įstaigų tinklo pertvarką baigėsi nesėkmingai. Ministras yra sakęs, kad priimti šiems sprendimams trūksta politinės valios.

Europos Komisija šiemet konstatavo, kad Lietuvai būtų naudinga konsoliduoti ligoninių tinklą.

Briuselio pareigūnų vertinimu, sveikatos apsauga Lietuvoje yra nepakankamai efektyvi, daug dėmesio skiriama brangiam gydymui ligoninėse, ir per mažai – pirminei sveikatos apsaugai ir ligų prevencijai, sektoriuje trūksta kokybės kontrolės, o besigydantys apdraustieji turi palyginti daug prisidėti savo lėšomis. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us