Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Lietuvoje švenčiama Žolinė

Lietuvoje švenčiama Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena – Žolinė.

Šia proga Pivašiūnuose ir Krekenavoje vyksta atlaidai, o Rumšiškėse įsikūręs Lietuvių liaudies buities muziejus kviečia susipažinti su Žolinių puokštėmis, vaistažolėmis.

Žolinės atlaidais garsėjančiame Alytaus rajone esančiame Pivašiūnų miestelyje ketvirtadienį vyks Švč. mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmė. Trečiadienį prasidėję atlaidai miestelyje tęsis dar savaitę.

Didieji Švč. mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidai vyksta ir Krekenavoje Panevėžio rajone, kur ketvirtadienį minima Didžioji Žolinės diena ir vyks iškilmingos mišios su žolynų šventinimu bei koncertas. Atlaidai Krekenavoje tęsis iki antradienio.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Žolinę minės Latvijoje. Jis Agluonoje Latvijos Saeimos pirmininkės Inaros Murniecės kvietimu dalyvaus Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dienos minėjimo šventėje. 

Žolinių šventė tradiciškai vyksta ir Lietuvių liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Čia vyks Žolinės puokščių paroda, bus pasakojama apie gydomąsias augalų savybes, vyks koncertai ir spektakliai.

Žolinę kaip deivės Žemynos šventę Dvarčiškiuose, Švenčionių rajone, minės ir senovės baltų religinė bendrija „Romuva“.

2000 metais Seimas Žolinę įtraukė į valstybinių švenčių sąrašą ir paskelbė nedarbo diena. Žolinė kasmet švenčiama rugpjūčio 15-ąją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us