Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Vyro „ružavais“ marškiniais daroma tvarka ant scenos sugadino šventę Ugionuose

Praėjusią savaitę Raseinių rajone vyko Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis. Tačiau daug džiugesio ir gražių emocijų sukėlęs renginys neapsiėjo be šaukšto deguto. Socialiniame tinkle išplito nufilmuota medžiaga, kai vienas iš pagrindinių renginio organizatorių A. Kazlauskas nuo scenos veja koncertavusią kapelą.

https://www.facebook.com/jonas.jocius.5/videos/1212091372332397/

Pono „ružavais“ marškiniais parodyta nepagarba

Ugionių kaime, Betygalos seniūnijoje, rugpjūčio 15 d. vyko Žolinės atlaidai. Po jų buvo numatytas liaudiškos muzikos kapelos iš Kalvarijos „Jungvala“ (vad. Birutė Zavistauskienė) ir Nijolės Pabarčienės vadovaujamų armonikierių pasirodymas. Paklausyti jų, pasak  renginio organizatorės betygališkės Janinos Baltkojienės, susirinko apie 500 žmonių. Renginys, kaip ir buvo skelbta nuo rugpjūčio pirmų dienų, vyko po Žolinių atlaidų, numatytu laiku -13:30 val.  Tačiau, kaip matoma iš filmuotos medžiagos, Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas A. Kazlauskas, užlipa į sceną ir kažką aiškina svečiams iš Kalvarijos. Po išplatintu vaizdo įrašu pilna pasipiktinusių klausytojų komentarų. Viena moteris rašė: „Tas ponas su ružavais marškiniais puikiai žinojo ,kad 13.30 val., po šv. Mišių, vyks liaudiškos muzikos koncertas, nes yra to paties kultūros centro darbuotojas, bet čia, aš manau, yra lietuviškos liaudiškos muzikos ir jų gerbėjų negerbimas. Tą sceną galėjo rasti laiko pasiruošti ir anksčiau,“- komentavo pasipiktinusi klausytoja.

Pagrasino 10 000 eurų ieškiniu

Kultūros renginių organizatorė Betygaloje J. Baltkojienė, paklausta apie įvykusį incidentą, neslėpė nuoskaudos: „Faktas tas, kad liepė dingt nuo scenos ir mus nuvijo. Sakė pateiks man 10 tūkstančių eurų ieškinį, nes sugadinau jam renginį. Kad koncertas bus po šv. Mišių A. Kazlauskas žinojo, aš jam skambinau ir klausiau, kada prasidės jo programa. Koncertas turėjo trukti 1 val. Muzikantams atvežti iš Kalvarijos autobusą skyrė mūsų Kultūros centras.“ Pasak renginių organizatorės tiek žmonės, tiek muzikantai buvo priblokšti. „Į Ugionis žmonės tokiu laiku, atvyko paklausyti kapelos,“- aiškino J. Baltkojienė,- „o, jis (A. Kazlauskas, red. past.) man liepė eiti eismą reguliuoti, mat į atlaidus atvykę žmonės jam užstoja kelią.“

Kapela „okupavo“ sceną

Nemalonų incidentą Ugionuose sutiko pakomentuoti ir pats „kaltininkas“ A. Kazlauskas:

Scena buvo paruošta Šiuolaikinės muzikos festivalio atlikėjams. Apie kapelos pasirodymą Ugioniuose žinojau, bet kad ji be suderinimo „okupuos” mūsų sceną, niekas man nepranešė.

Kapelą ant scenos įleido Janina Baltkojienė su niekuo nesuderinusi.

Todėl atlikėjus mandagiai paprašiau persikelti groti arčiau žiūrovų, nes mes ir taip jau vėlavome ruoštis svečių iš Danijos „Tone of voices orchestra” pasirodymui. Tokie nesusipratimai, mano nuomone, įvyksta todėl, kad Raseinių rajono kultūros centro administracija skiria per mažai dėmesio svarbių renginių koordinavimui, o mėgėjų kapelos pasirodymas sutapatinamas  su tarptautinio festivalio renginiu. Šiuos klausimus ketiname kelti Raseinių kultūros taryboje, kurios pirmininku šiuo metu esu išrinktas,“- savo versiją išdėstė šiuolaikinės muzikos festivalio organizatorius A. Kazlauskas.

Planuojamas A. Kazlausko renginys turėjo prasidėti 19 val.  

Atsiprašyti visų teko KC direktorei

Apie gražią šventę Betygalos seniūnijoje sugadinusį incidentą galima svarstyti daug, tačiau iš kultūros centro darbuotojų visuomet tikimasi kultūringo ir mandagaus bendravimo, ir nesvarbu kokį festivalį beorganizuotum, visuomet turi likti pagarba žiūrovui ir scenai.

Situacija švelninti bando Raseinių rajono kultūros centro direktorė I. Šatkauskienė, ji viešai išplatino atsiprašymo tekstą. Paklausta kaip reaguos į nemalonią situaciją, atsakė: „Incidentas įvyko dėl galimo mūsų darbuotojų tarpusavio nesusikalbėjimo. Dėl šio atvejo artimiausiu metu vyks pokalbis, kurio metu bus išsiaiškinta tikroji incidento priežastis. Raseinių rajono kultūros centras viešoje erdvėje paskelbė atsiprašymą. Visi darbuotojai privalo elgtis kultūringai, o ypač renginių metu.“

Nuotraukos iš socialinių tinklų

Subscribe
Notify of
guest
16 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytoja

Teisingiausias komentaras

algis

Tikrai nustebino raudonmarškinio elgesys. Gal jis įsivaizduoja esąs milicininkas? Gėda KC, kad neranda tinkamo žmogaus šioms pareigoms.

Raseiniškis

O jūs buvot šalia kai Kazlauskas „mandagiai” prašė muzikantus nulipti nuo scenos???nekaltinkit Janinos, ir tie jūsų mylimi perfomansai Raseiniuose tegul ir būna,bet ne bažnyčiose ir žmonių žudymo vietose, kaip Šiluvoje

Raseiniškė Erika

Manau kad spauda išpūtė per didelį burbulą iš šios situacijos. Čia mano nuomone p. Baltkojienės netaktas savavališkai pakviesti į sceną, kuri tam tam tikslui nebuvo skirta, koncertuoti kapelą. Kaip supratau, kapela turėjo koncertuoti arčiau žiūrovų, kol didžiojoje scenoje vyks pasiruošimo darbai. Aš nieko prieš kaimiškos muzikos kapelas. Tai puikūs žmonės, puikūs atlikėjai. Ir p. Kazlauskas manau tikrai nieko prieš kapelas neturi, tačiau man čia kvepia p. Baltkojienės visišku netaktiškumu ir provincialumu šitaip pasielgti, neaišku kokių ambicijų skatinamai… kas beliko A. Kazlauskui, kaip tiktai mandagiai paaiškinti situaciją, ir be abejo save įstumti į tokią situaciją kurią tuojau spauda nušvietė kaip KC darbuotojo nekultūringą elgesį…
Mes esam jauna šeima, gyvename Raseiniuose ir labai džiaugiamės atsigavusiu miestu kultūrine prasme. Vyksta mums jauniems žmonėms įdomūs renginiai, šiuolaikinės muzikos koncertai, įvairūs performancai, yra kur nueiti ir ką pamatyti savam mieste ir nereikia važiuoti nei į Kauną nei į Vilnių, kad turiningai praleisti laiką. Žolinių festivalis buvo WOW, tokio lygio koncerto Raseiniuose dar nėra buvę, natūralu kad žmogus nešė atsakomybę, kad viskas įvyktų sklandžiai.
Tai aš asmeniškai labai dėkinga KC darbuotojui Arūnui Kazlauskui ir labai džiaugiuosi šio šviesaus žmogaus pasiektais rezultatais Raseinių miesto labui. Jei šio žmogaus neliktų Raseinių KC tai miestas vėl užmigtų žiemos miegu.. Todėl linkiu stiprybės ir nepasiduoti provokacijoms.

Snieguolė

Siaubas,kaip žmogus sprendžia organizacinius klausimus,jei jau vadybos žinių neturi,tai elementaraus mandagumo reikėjo iki tiek metų išmokti

Gediminas

Bet kokiu atveju kapelu išvaryti neturėjo teisės niekas.Nemėgstančių liaudies kultūros tikrai dažnokai tenka sutikti.Manau , kad ponas supras ir atsiprašys.Grožį kūrkime.Kartu.Kultūros darbuotojas iš Šiaulìų apskrities.

Gediminas

Bet kokiu atveju nuo scenos kolektyvo nuvaryti negalima.Dažnokai tenka susidurti su kai kurių nepagarba liedies kultūrai.Manau ponas įvertins savo poelgį ir atsiprašys kolektyvų.Neklystant dirbti sudetinga.Kultūros darbuotojas.

Monika

Labai gaila, kad Raseinių rajono žiniasklaida iš keturių dienų festivalio sugebėjo atkreipti dėmesį ir paviešinti iš socialinių tinklų tik įvykusį nesusipratimą. Kur nuotraukos, interviu, tekstai apie tai kas iš tikro vyko per ilgąjį Žolinių savaitgalį?

Labai gaila, kad komentuojantys kalba, rašo apie kultūrą, bet taip nekultūringai, t.y. užgauliai komentuoja. Reikėtų prisiminti, kad kiekvienas esame kultūros dalis kiekvieną dieną šeimoje, darbe, visuomenėje, draugų rate ir t.t. su savo darbais, veiksmais ir žodžiais.

Sėkmės visiems kuriant kultūringą miestą!

Raseiniškis

Joooo, menas bažnyčioje vyrams pasikėlus sijonus konkolais makaluot, gerai,kad dar su triūsikais, čia jau tikrai ne miegas galvoj

Kapelininkai nesusireikšminkit

Šį kartą aš būsiu Kazlausko pusėje. Visų pirma , kodėl kapelininkai savavališkai ropštėsi į sceną? Ji skirta ir NUOMOTA vakariniam renginiui. Ar kuris bent susimąstėt, kiek reikėjo darbo suorganizuoti 4 dienų šį festivalį? Pagalvojot kiek jis, vyras ružavais marškiniais, miegojo per šias dienas? Pradėkit nuo savęs, ką ne taip padarėt, kapelininkai. Ir šiaip, niekaip neišlipame toliau „ kapelinio meno”. Atsirado platesnio matymo žmogus, kuris „sumutino” 24 valandų, gelbėtojų,valandų su sRŪTOM, duokim garo žiūrėtojus. Šį kartą džiaugiuosi tuo,ką mačiau šio festivalio programoje. Tai plečia mano akiratį, galėjau džiaugtis, kad profesionalai atvažiuoja pas mus. Lauksiu kitų metų festivalio.

nieko naujo

Ko jus stebites mielieji?Kada Lietuvoje i valdzia „atejo”daug chamu is buvusiu berasciu policiniku nesitikekite kitokio elgesio.Lyg ir raseiniu valdzioje yra buves mentas su amzina pasaipos sypsenele ant savo surugusio feiso…Todel tokie kazlausikiu vojazai kulturos pasaulyje toleruojami.

AGP

Nesityčiokit pone K. iš kapelų, nes iš jų jūs duoną valgote, kaip kultūros darbuotojui tikrai žema… KAPELŲ SIAUBAS A. KAZLAUSKAS. Niekad nėjau į jūsų organizuojamus renginius, nes ir taip žinojau, kad neverta. O esmė tame, kad nepatinka jūsų kultūringas elgesys su žmonėmis. Joninės, šventė, kurioje susirenka žmonės pašokti, padainuoti ir smagiai leisti laiką, kaip kad vyko kažkuriais metais Molavėnų piliakalnyje. Jūs pravaikėte ansamblius, kurie sutraukė minią žmonių, kurie šoko, nes niekam neįdomu buvo jūsų pakviestos viduramžių riterių kovos. Nebe pirmas vaikymo elgesys. Kaip buvusi Raseinių miesto gyventoja be galo myliu KC, nes ir pačiai teko tame dalyvaut… tik gaila, kad tenka skaityti tokius straipsnius, kurie žavesio kultūros darbui tikrai nepriduoda.

Irena Brazaitiene

Atsiprasau, iveliau klaida – turejo buti NIJOLE PABARCIENE

Irena Brazaitiene

Kad renginiuose nutinka nesklandumu tas nestebina. Buna kad dingsta elektra, buna, kad styga gitaros nutruksta, bet kad grojancius muzikantus nuo scenos varytu dar neteko matyti. Juolab, kad si kapela, kurios siela yra Nijole Pavarciene, yra viena is stipriausiu ir aktyviausiu ne tik Raseiniu rajone, bet ir Lietuvoje. Nijole pazystu dar nuo 1994 metu. Ir yas faktas, kad iki siol ji groja ir buria apie save zmones, yra vertas ir demesio ir pagarbos bei palaikymo. Akyvaizdus profesionalizmas yra nepasimesti net tokioje nemalonioje situacijoje ir testi prohrama toliau. Lenkiu savo zila galva siam kolektyvui. O vyriskis su „ruzavais marskiniais, lieka skolingas milziniska ATSIPRASAU siem puikiem muzikantam.

Raseiniškis

Pritariu jums, toks žmogus visai netinka dirbti tokio darbo, kaip sakoma šaukštas deguto visą statinę medaus sugadina…dabartinė kc valdžia superinė, kokie renginiai, koks bendravimas su žmonėm ir darbuotojais, seniai tokių reikėjo Raseinių rajonui.

Raseinietis

Tas žmogus, rùžavas, yra tokio siauro mąstymo asmenybė, kad apart savo šiuolaikinio meno daugiau splinkui nieko ir neįvertina. Čia panašiai kaip arklys lenktynėse, kuris per uždengtas akis mato tik po savo kojom. Arba pvz.kpks turi būti žmogaus žemas ir menkas intelektas, kad kitoje spaudoje sugebėtų pats save šlovinti…..man bjauru daugiau rašyti apue šį š…dirbantį kultūroje ir tuo pat metu neturintį, net elemementaraus kultūringo bendravimo suvokimo. Stiprybės KC administracijai, jūs nuostabūs.

Contact Us