Raseinių naujienų portalas


Savaitgalį žuvauti mėgstantis vyras, atvykęs prie Dubysos, nufilmavo įtarimą sukėlusį vaizdą. Žiūrint filmuotą medžiagą, gali susidaryti įspūdis, kad į upę išvestas vamzdis, per kurį teka į nuotekas panašus skystis. Šalia filmuotos medžiagos buvo autoriaus tekstas: „Atvažiavęs prie Dubysos, žemiau Raseinių negalėjau patikėti savo akimis. Vanduo labai drumstas, matomumas nulinis. Kažkas tikrai ne taip. Šiek tiek pasivaikščiojus priežastis paaiškėjo,“- rašė žvejys.

https://www.facebook.com/meskeriotojodienorastis/videos/2318799718232614/

Susisiekus su Dubysos regioninio parko direkcijos vadovu V. Kilčiausku paaiškėjo, kad apie situaciją jis jau informuotas: „Taip, su vaizdą filmavusiu vyru susisiekiau. Video medžiagoje matomi dumbliai pareina ne iš vamzdžio, o iš Tvarkantės upės, nes čia jos žiotys. Filmavęs Dubysą vyras patvirtino, kad fekalijų kvapo tikrai nesijautė, tačiau mes važiuosime į vietą ir patys įvertinsime situaciją,“- kalbėjo direktorius.

Šiandien pasak Dubysos regioninio parko direkcijos vadovo situacija daugmaž aiški: nusižengimų, ar daromos žalos gamtai neužfiksuota. Prie Tvarkantės brastos, kur kelias kerta upelį, 0.5 km aukščiau jos žiočių, vanduo visiškai skaidrus, bet pakrantės apneštos dumblu. „Matosi, kad vanduo buvo pakilęs ir dumblo užnešta (kaip po potvynio ar stiprių liūčių). Bet liūčių nebuvo. Dumblas fekalu ir srutomis nesmirda. Spėjom, kad gal kuri užtvanka aukštupyje pralaužta. Patikrinom – visos sveikos. Pakalbėjom su Kęstučiu Skamaraku (jo Skirmantiškės dvaras yra šalia Tvarkantės) ir priėjom versijos, kad galimai pralūžo bebrų užtvanka Tvarkantėje ir visos susikaupusios nuosėdos išplaukė į Dubysą,“– aiškino V. Kilčiauskas.

Dubysos regioninio parko direkcijos vadovas prašo visų, kurie mato galimai daromą žalą gamtai pirmiausiai skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Labai dažnai tik greitas reagavimas į įvykį gali duoti teigiamų rezultatų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us