Raseinių naujienų portalas

Pramogos

Prieš einant į renginį svarbu ne tik pasipuošti, bet ir pasiruošti

P

Masiniuose renginiuose nereikėtų pernelyg atsipalaiduoti ir pamiršti apie saugumą. Viena galimų grėsmių renginiuose, kilus gaisrui, įvykus sprogimui, nuaidėjus šūviui, kilus muštynėms ar kitais atvejais, – dėl kilusios panikos susidarančios žmonių spūstys. Tikėtina, kad renginyje atsipalaidavęs žmogus, pajutęs grėsmę, stichiškai puls su visa minia link išėjimo, pro kurį atėjo, ir pateks į spūstį, kuri, kaip rodo skaudžios patirtys užsienio šalyse, gali būti pražūtinga. 

Tad rengiantis į masines žmonių susibūrimo vietas reikėtų nepamiršti kelių svarbių dalykų:

·         Einant į masinius renginius vertėtų iš kišenių bei rankinių išsiimti aštrius daiktus. Patartina neryšėti kaklaraiščio, šalikėlio, skarelės, ilgo vėrinio. Rekomenduojama avėti patogią, stabilią avalynę, gerai užsirišti batų raištelius arba pasirinkti batus be raištelių.

·         Atvykus į renginio vietą vertėtų apsižvalgyti ir susirasti avarinius išėjimus, nes kilus grėsmei dauguma žmonių evakuosis pro tą išėjimą, pro kurį atėjo.

·         Patartina renginyje nestovėti arti scenos, nes kilus gaisrui, prasidėjus riaušėms ar muštynėms iš šios vietos būtų nelengva pasitraukti.

·         Vertėtų atokiau laikytis nuo neblaivių ar nuo narkotikų apsvaigusių, agresyvių žmonių, nes jų elgesys per ekstremalius įvykius gali būti neprognozuojamas.

·         Kilus panikai rekomenduojama ne beatodairiškai pulti su visa minia, o įvertinti galimybę pasinaudoti kitais išėjimais ar, jei leidžia aplinkybės, palaukti, kol pagrindinis žmonių srautas paliks patalpą.

·         Atsidūrus panikos apimtoje minioje rekomenduojama užsisegti neužsegtas sagas, užtrauktukus, iš kišenių ir rankinių išmesti aštrius daiktus, kurie galėtų sužeisti jus pačius ar aplinkinius. Taip pat reikėtų nusiimti akinius, nusirišti šalikus, skareles, kaklaraiščius, nusisegti vėrinius, grandinėles, išsisegti auskarus ir nelaikyti rankų kišenėse.

·         Pametus kokį daiktą vertėtų jį palikti ant grindų, o ne mėginti pakelti, nes gyvybė brangesnė net už brangiausią daiktą.

·         Pakliuvus į žmonių spūstį uždaroje patalpoje reikėtų vengti būti minios pakraštyje, nes minia gali prispausti prie sienos. Be to, nevertėtų priešintis minios tėkmei, geriau judėti kartu su minia.

·         Patekus į didelę spūstį rankas patartina laikyti ties diafragma arba šonuose, sulenktas per alkūnes – minioje didesnė tikimybė ne suklupti, o būti suspaustam.

·         Pargriuvus svarbiausia saugoti galvą ir kuo greičiau atsistoti. Jei atsistoti nepavyksta, reikia susiriesti, kelius priglausti prie pilvo ir rankomis užsidengti galvą, stengiantis apsaugoti gyvybiškai svarbius organus.

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us