Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Į mokyklą moksleiviai galės neiti, jei oras įkais iki 30 laipsnių


Į mokyklą visi moksleiviai galės neiti, jei oras įkais iki 30 laipsnių, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įsakymu patvirtino šiuos pakeitimus po diskusijų su Sveikatos apsaugos ministerija. 

Numatoma, kad jei oro temperatūra pakils iki 30 laipsnių, o mokykla negalės palaikyti vėsesnės temperatūros, į pamokas leidžiama neiti visiems moksleiviams. Tą dieną į mokyklą vis dėlto atėjusiems, mokykla turės pati numatyti, kaip organizuoti ugdymą.

A. Monkevičius sako, kad pakeitimus lėmė pratęsus mokslo metus šį birželį dėl karščių kilę nepatogumai.

„Matome, kad panaši temperatūra gali pasikartoti ir kitais mėnesiais. Norime padėti mokykloms aiškiau žinoti, kaip elgtis tokiose situacijose“, – pranešime sako ministras.

Jis žada, jog mokykloms bus pateiktos rekomendacijos, kaip organizuoti pamokas šiltuoju metų laiku.

Aukščiausios temperatūros riba, kuomet leidžiama neiti į mokyklą, nustatoma pirmą kartą – iki šiol buvo nustatyta tik žemiausia temperatūra: esant 20 laipsnių šalčio ar žemesnei temperatūrai, į mokyklą gali neiti pradinukai ir penktų klasių mokiniai. Jeigu oro temperatūra yra 25 laipsniai žemiau nulio, į mokyklą gali neiti ir 6-12 klasių mokiniai.

Įsakymu taip pat numatyta, kad esant 30 laipsnių karščiui nerengiami užsiėmimai lauke.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija rengia pakeitimus, kad mokymosi patalpose oro temperatūra šiltuoju metų laiku turi būti ne aukštesnė kaip 26 laipsniai. Iki šiol higienos normoje ši riba buvo dviem laipsniais aukštesnė.

Tokiu atveju mokykla gali trumpinti pamokas, organizuoti jas kitose erdvėse. Taip pat primenama, kad mokslo metų pabaigoje galima laisviau planuoti ugdymą – rengti edukacines išvykas, ekskursijas.

Šie pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų gegužės 1-osios.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu ragina mokyklas pasirūpinti, jog šiųmetinė mokslo metų pradžios šventė rugsėjo 1-2 dienomis vyktų vėsesnėse lauko vietose, pasirūpinti geriamu vandeniu dalyviams, nes sinoptikai rugsėjo pradžioje prognozuoja karščius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us