Raseinių naujienų portalas

Kita

R. Karbauskis: panaikinti draudimo prekiauti alkoholiu prie vandens neketinama


Verslui siekiant peržiūrėti būsimus alkoholio ribojimus, valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad dėl lauko kavinių atstumo nuo stacionarių kavinių galima diskutuoti, tačiau panaikinti prekybos draudimo paplūdimių baruose neplanuojama.

„Kada priiminėjome sprendimą, nedarėme veiksmo, kuris uždarytų lauko kavines, kurios yra per tam tikrą atstumą nuo stacionarių kavinių, restoranų ir taip toliau. Bet jeigu yra tokių atvejų, mes turime suprasti ir tada pataisyti įstatymo projektą, jeigu yra tokie dalykai“, – Žinių radijui sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis. 

„Tikėtis, kad mes būtume linkę keisti sprendimą dėl paplūdimių ir uždraudimo alkoholio prekybos paplūdimiuose, – tai tikrai nereikėtų to tikėtis“, – pabrėžė jis. 

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė BNS sakė mananti, kad būsimi alkoholio vartojimo draudimai paplūdimiuose įsigalios, tačiau bus diskutuojama dėl liberalesnės prekybos stipriaisiais gėrimais lauko kavinėse. 

Verslas siekia atšaukti nuo 2020-ųjų turintį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiu sezoninėse lauko kavinėse. Pardavinėti jį galės lauko kavinės, esančios ne toliau kaip už 40 metrų nuo stacionarios kavinės.

Maitinimo įstaigų atstovai yra teigę, kad tokia tvarka iškraipys konkurenciją rinkoje – dalis kavinių be alkoholio pardavimų vasarą neišsilaikys.

2017 metų gegužę priimtos pataisos numato, kad nuo kitų metų mokamuose masiniuose renginiuose (festivaliuose, šventėse ir mugėse) bus leidžiama prekiauti tik silpnu alkoholiu – iki 7,5 laipsnio stiprumo, o nemokamuose – tik specialiose zonose. 

Nuo 2020 metų vasaros sezono metu alkoholiu nebus galima prekiauti kurortų lauko kavinėse, poilsio bei turizmo vietose – paplūdimiuose, parkuose, aikštėse. Savivaldybės nebeišduos tokių licencijų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us