Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Ugniagesių profsąjunga prašo daugiau lėšų, jų neišgirdus žada protesto akcijas

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga prašo skirti daugiau lėšų pareigūnų vertinimams,  atlyginimams kelti, o reikalavimų neišgirdus nuo spalio žada protesto akcijas.

Kreipimesi į Vidaus reikalų ministeriją profsąjunga prašo neeiliniams pareigūnų vertinimams skirti papildomai 0,5 mln. eurų ir ne mažiau kaip 1300 pareigūnų per šių metų neeilinius vertinimus pakelti atlyginimų koeficientus per 0,5 punkto.

Taip pat profesinė sąjunga reikalauja panaikinti visas 15 grupės ugniagesių gelbėtojo pareigybes, įsteigti vyresniųjų ugniagesių gelbėtojų pareigybes, taip pat inicijuoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) finansinį auditą.

Savo rašte profsąjunga nurodo, kad vienas iš jos uždavinių yra prižiūrėti, ar racionaliai naudojamos biudžeto lėšos.

„Pastaraisiais metais Ugniagesių gelbėtojų profesinei sąjungai kyla abejonių dėl PAGD vykdomos sistemos reorganizacijos ekonominės naudos, teisingo finansų panaudojimo, teisėtumo paskiriant vadovus be atrankų“, – pranešime cituojamas profsąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Rašte primenama, kad pernai rudenį buvo rastas papildomas finansavimas PAGD darbo užmokesčio fondui, jis iš viso sudarė 3,5 mln. eurų, akcentuojama, kad šių ir sutaupytų per reformą pinigų skaidrų ir teisingą panaudojimą privalėjo užtikrinti PAGD.

„Buvęs PAGD vadovas Kęstutis Lukošius per reorganizacijos metu vykusius susitikimus su ugniagesių bendruomene viešai įsipareigojo papildomai skirti lėšų darbo užmokesčio fondui iš reorganizacijos metu sutaupytų lėšų. Šiais pinigais turi būti finansuojamas pareigūnų koeficientų kėlimas atliekant vertinimus. Visgi pastaruoju metu mes girdime, kad šie pinigai jau yra išleisti kitiems tikslams, o anksčiau duoti įsipareigojimai nebus vykdomi“, – sako profsąjungos pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius.

PAGD nuo šių metų vasario neturi nuolatinio vadovo, iš pareigų pasitraukus Kęstučiui Lukošiui. Jis pareigas paliko po kelių nepalankių tarnybinių tyrimų, nustačiusių pažeidimus dėl viešųjų ir privačių interesų deklaravimo, taip pat vykdant viešuosius pirkimus.

Darbą neseniai pradėjusi nauja vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė interviu BNS yra sakiusi, kad lyginant algų tarp statutinių tarnybų netolygumus didesnis dėmesys bus skirtas mažiausiai iš statutinių uždirbantiems PAGD pareigūnams, savivaldos ugniagesių komandoms bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us