Raseinių naujienų portalas

Kita

„Rinkliava“ darželyje. Nieko blogo?


Regis rinkliavos darželiuose ir mokyklose turėtų būti praeitis ir atgyvena, tačiau jos vis dar egzistuoja.

Neseniai socialiniame tinkle užvirė audringa tėvų diskusija apie Raseinių lopšelyje darželyje „Liepaitė“ kilusį nuomonių nesutapimą. Teksto autorė viešai kreipėsi į grupės tėvelius (tekstas red.): „Tikriausiai jau visi girdėjote  apie kilusį konfliktą dėl tėvų supirktų, darželio grupės auklėtojų nuomone, reikalingų prekių vaikams.“ Toliau autorė rašo, kad vienos darželio „Liepaitė“ grupės tėvai atsisakė pirkti nurodytus reikmenis ir auklėtojos pasiūlė visiems tėvams atsiimti suneštus daiktus. Mama viešai klausė kitų tėvelių nuomonės.

Tėvai audringai reiškė savo poziciją. Didžioji dalis pasisakiusiųjų teigė, kad savam vaikui – nieko negaila ir galima supirkti viską, ko prašo auklėtojos.

Kiti stebėjosi sąrašuose nurodytais kiekiais: „Tikiuosi, kad tie sunešti daiktai, bus tikrai panaudoti pagal paskirtį ir čia gal metams? Nes kiekis tai nerealus. Šiaip tai man atrodo, yra mokama už paslaugas, ir turėtu užtekti ir ant tokiu priemonių, bet gal jie mažučiai labai, gal daugiau išnaudoja? Tad gal ir reikia papildomai padėti?“

Viena mama pasiūlė samdytis auklę, nes už tokią sumą, kurią jie moka už darželį nereikia norėti, kad vaikai viską turėtų: „Gerbiamos mamytės, nepatenkintos, kad jūsų vaikai lanko valstybinė įstaiga už 45-50 eurų per mėnesį, kur valgo 3 kartus per dieną, miega, yra ugdomas, – galite pasiimti auklę. Beje, auklės kaina nuo 4-5 eurų per val. Tad paskaičiuokite ir ne verkite dėl kokių minimalių priemonių, jog skiriamos jūsų vaikams“. Kiti tėvai kukliai informavo, kad kitame, mieste esančiame, savivaldybei priklausančiame darželyje nieko nereikia pirkti.

Tai nėra normali praktika

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausia specialistė atliekanti vedėjo funkcijas Asta Pagarauskaitė paklausta ar žino, kad kai kuriuose Raseinių ugdymo įstaigose dar vis vyksta „rinkliavos“, atsakė: „Tai nėra normali praktika. Siekiame, kad nebūtų jokių rinkliavų. Tačiau kiekvienoje švietimo, ugdymo įstaigoje yra tėvų komitetai, kurie tariasi ir kartais inicijuoja paramą įstaigai,“- sakė specialistė.

Pasak A.Pagarauskaitės, apie diskusiją kilusią socialiniame tinkle, jie buvo informuoti telefonu. Pasidomėjus, kodėl vienos ugdymo įstaigos išsiverčia be papildomos tėvų finansinės pagalbos, o kitos – ne, specialistė atsakė: „Šiuo metu vyksta tyrimas. Mes siekiame, kad visos įstaigos išsiverstų be papildomos tėvų pagalbos.“

Iš Raseinių rajono biudžeto vieno vaiko išlaikymui lopšelyje-darželyje per mėnesį yra skiriami 145 eurai (1741,58 Eu per metus).

Tėvai kas mėnesį moka už 3 kartų maitinimą bei ugdymui skirtus reikmenis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us