Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Socialiniai darbuotojai renkasi į protesto akciją dėl darbo sąlygų ir mažų atlyginimų


Sostinėje, Vinco Kudirkos aikštėje, šalies socialiniai darbuotojai ketvirtadienį renkasi į protesto akciją dėl nesaugių darbo sąlygų ir mažų atlyginimo.

„Akcijos metu šalies regionuose dirbantys socialiniai darbuotojai sudės savo rankines ant grindinio – taip pareikš protestą dėl nesaugių socialinio darbo sąlygų ir atsisakys jomis gintis nesaugiame socialinio darbo lauke“, – rašoma Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos pranešime.

Socialiniai darbuotojai teigia, kad dažniausiai vienintelė apsaugos priemonė – pozityvi komunikacija, o jeigu nepavyksta, jiems tenka gintis savo rankinėmis, tačiau dažnai net ir tai nepadeda.

„Sudaužyti akiniai, suplėšyti drabužiai, nutrauktos rankinės rankenos, spjūviai, grasinimai susidoroti – socialinių darbuotojų darbo kasdienybė. Neretai pasitaiko, kad šeimos, kurioms teikiama socialinė pagalba, socialinį darbuotoją pasitinka priešiškai nusiteikusios, su agresyviais šunimis“, – rašoma Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos pranešime.

Jie taip pat teigia, kad už nesaugų darbą nėra deramai atlyginama – dauguma socialinių darbuotojų šalyje gauna kiek daugiau nei 600 eurų, tai paskatina ir šiuo metu egzistuojantį darbuotojų trūkumą, didėjantį darbo krūvį esamiems socialiniams darbuotojams, taip pat nesudaromos galimybės kelti kvalifikaciją.

„70 proc. šalies savivaldybėse dirbančių socialinių darbuotojų atlyginimas „į rankas“ tesiekia 620 eurų. Jauni socialinio darbo specialistai, nors ir turintys šiam darbui pašaukimą, renkasi kitą geriau apmokamą darbą“, – rašoma asociacijos pranešime.

Socialiniai darbuotojai sako, kad ketvirtadienio protesto akcija nėra nukreipta prieš asmenų, kuriems teikiamos socialinės paslaugos, elgesį, pasireiškiantį dėl įgimtos ar įgytos negalios, ligos, senatvės demencinių sutrikimų, socialinių įgūdžių neturėjimo, sunkaus gyvenimo, skurdo.

Protesto akcija socialiniai darbuotojai reikalauja teisės aktais įtvirtinti socialinių paslaugų srities darbuotojų saugių darbo sąlygų ir profesinės rizikos valdymo aprašą, taip pat suformuoti aiškią ir nuoseklią socialinių darbuotojų atlyginimų didinimo sistemą ir sukurti struktūrą turinčią socialinių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo sistemą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us