Raseinių naujienų portalas

Kita

Prezidentūra: pensijos turėtų augti sparčiau nei vidutinė alga


Mažinant pensininkų skurdą, Prezidentūra siūlys Seimui įstatymu įtvirtinti, kad indeksuojant pensijas jų augimas būtų spartesnis už vidutinį darbo užmokestį.

„Dėl pastovaus pensijų indeksavimo, spartesnio negu vidutinis darbo užmokestis, mes norėtume tai įtvirtinti įstatymu. Kitais metais, panašu, kad natūraliai – pagal egzistuojančią formulę – pensijos bus indeksuojamos sparčiau negu vidutinis darbo užmokestis, nes šiek tiek lėčiau augs darbo užmokestis negu praėjusiais keliais metais“, – Žinių radijui sakė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta. 

„Mes norime užtikrinti, kad tai vyktų ne vienerius metus, bet tai būtų tam tikras ilgalaikis procesas, vyktų bent penkerius metus, kad po truputėlį galėtume mažinti santykinį skurdą pensininkų tarpe“, – aiškino patarėjas.

S. Krėpšta tikisi, kad dalis Prezidentūros teikiamų mokestinių pasiūlymų bus teikiami kartu su 2020 metų biudžeto projektu, o dalis siūlymų, įskaitant ir klausimą dėl pensijų indeksavimo, Seimui bus teikiami atskirai.

Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra beveik 345 eurai. Portalas tv3.lt rugsėjo viduryje rašė, kad dėl Socialinio draudimo pensijų įstatyme įtvirtino privalomo indeksavimo kitąmet turėtų didėti 8,11 proc., arba 28 eurais. Finansų ministerija prognozuoja, kad vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių kitąmet didės 7,4 procento.

Pensijos Lietuvoje nuo 2018 metų automatiškai indeksuojamos atsižvelgiant į darbo užmokesčio fondo augimą. Nuo 2018-ųjų dėl indeksavimo jos padidėjo 6,9 proc., o nuo šių metų pradžios – 7,6 procento.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us