Raseinių naujienų portalas

Naujienos

S.Tamkevičiui Vatikane bus suteiktas kardinolo titulas

Šeštadienį Kauno arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui Vatikane Šv.Petro bazilikoje vykstančios konsistorijos metu bus suteiktas kardinolo titulas.

Kardinolų susirinkimo metu popiežius Pranciškus kiekvienam iš 13 naujai paskirtų kardinolų įteiks kardinolišką žiedą ir kepuraitę, vadinamą biretu, BNS informavo Kauno arkivyskupijoje.

S. Tamkevičius taps ketvirtuoju lietuvių kilmės kardinolu per visą istoriją. 

Nominuotasis kardinolas S. Tamkevičius anksčiau yra sakęs, kad nemano, jog jo veikla tapus kardinolu smarkiai keisis. Pasak jo, kai kardinolais paskiriami emeritai, išskirtinių pareigų jiems neuždedama. 

„Tikriausiai (popiežius) tikisi vieno dalyko: kad gerai liudyčiau tikėjimą, nes kardinolo pirma ir svarbiausia pareiga – būti geru tikėjimo liudytoju, ne žodžiais, bet visu savo gyvenimu. Tai kaip sugebėjau iki šiolei, bandysiu ir toliau toks būti“, – BNS anksčiau sakė dvasininkas.

S. Tamkevičius sovietinės okupacijos metais buvo disidentas, leido pogrindinę „Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką“. Už antisovietinę veiklą jis buvo tardomas Vilniaus KGB kalėjime, kalėjo sovietiniuose lageriuose.

Nuo 1996 iki 2015 metų S. Tamkevičius buvo Kauno arkivyskupas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us