Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Maironio literatūros muziejuje įrenginėjama literatūros istorijos ekspozicija

Kaune įsikūrusiame Maironio literatūros muziejuje planuojama lietuvių literatūros istorijos ekspozicija.

Pasak muziejaus direktorės Deimantės Cibulskienės, šioje ekspozicijoje lankytojams bus pristatyti muziejaus turimi vertingi eksponatai, iki šiol nebuvę nuolat prieinami viešai.

„Kai kuriuos galima (pamatyti), bet jie eksponuojami mėnesį ar du. Dalį jų galima pamatyti Maironio ekspozicijoje, tačiau rodysime ir tuos eksponatus, kurie dabar saugomi fonduose“, – BNS sakė D. Cibulskienė.

Įrenginėjama ekspozicija apims laikotarpį nuo XVI amžiaus iki šiuolaikinės literatūros. Joje pristatomas spaudos draudimo laikotarpis, moterų literatūra, tarpukario, tremties ir rezistencijos laikotarpiai, išeivių literatūra.

„Kiekviename laikotarpyje turime ir vertingų labai eksponatų, ir stengsimės pateikti lankytojams, kad tai būtų įdomu, emociškai paveiku, kad neišvargintume“, – apie būsimą ekspoziciją pasakojo muziejaus vadovė.

Tarp pirkimo dokumentuose minimų planuojamų eksponatų – Kristijono Donelaičio „Metų“ rankraščio kopijos, pirmieji raštai lietuvių kalba, 1613 metų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapis, laikraštis „Varpas“, spaudos draudimo laikų knygos, rašytojos Žemaitės skarelė.

Ekspozicija įsikurs per kelis muziejaus aukštus, patalpose, kur iki šiol veikdavo parodos.

Numatyta, kad lankytojai galės pasiklausyti K. Donelaičio „Metų“ ar Antano Baranausko „Anykščių šilelio“, apžiūrėti interaktyvias instaliacijas bei sieną su durelėmis – slėptuvėmis.

„Lietuvių literatūros istorijos ekspozicijos neturėjome jau gal dešimt metų“, – sakė muziejaus direktorė.

Šiais metais planuojama įrengti Maironio gyvenimui ir kūrybai skirtą ekspoziciją bei pradėti seniausiajai literatūrai skirtą ekspozicijos dalį. Iki kitų metų pabaigos ruošiamasi baigti visą projektą ir atverti atsinaujinusį muziejų lankytojams.

Ekspozicijos įrengimo darbai kainuos 1 mln. eurų, juos vykdyti patikėta bendrovei „MultimediaMark“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us