Raseinių naujienų portalas


VšĮ Raseinių rajono jaunimo užimtumo centras nuo rugsėjo pradžios įgyvendino projektą „Nepavėluok į ateitį“, kurio metu 14-29 m. jaunuoliai turėjo galimybę nemokamai sudalyvauti įstaigos vykdomose veiklose ir prisidėti prie jų organizavimo. Projekto tikslas – paskatinti jauną žmogų domėtis inovacijomis, menu, plėsti jaunuolio akiratį, taip pat gilintis į interaktyvias naująsias technologijas, kelti savo kompetencijas bei įtraukti mažiau motyvuotą jaunimą į organizuojamas veiklas; motyvuoti jaunimą siekti ir formuoti savo gyvenimo tikslus.

Pirmoji projekto veikla – ekskursija į Vilnių, Inovacijų savaitės organizuotą parodą „Geras dizainas 2019“, kurioje jaunuoliai susipažino su Lietuvos dizainerių, laimėtojų, darbais. „Geras dizainas“ – tai nacionalinis konkursas, skirtas geriausiam dizainui šalyje atrasti ir paminėti.

Taip pat Raseinių rajono jaunimo užimtumo centro lankytojai aplankė modernaus meno MO muziejų. Juos pasitiko gana įdomi paroda „Our selfies“ – tai MO muziejaus ir „Lewben Art Foundation“ bendras projektas. Vėliau jaunuoliai turėjo galimybę tyrinėti Iliuzijų muziejų – pagrindinę muziejaus ekspoziciją sudaro 400 m2, kur iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais ir klasikinėmis paslaptimis. Šią išskirtinę edukacinę patirtį praturtina interaktyvios pramogos — piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis. Galutinė stotelė buvo Energetikos ir technikos muziejus. Jaunimas aplankė ne tik muziejaus ekspoziciją, bet ir ekskursijos metu susipažino su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, pažino jos istoriją ir svarbą Vilniaus miesto modernėjimui.

Dar viena projekto metu vykdyta veikla – susitikimas su emocinės paramos konsultavimo lektoriumi „Jaunimo linijoje“ Vytu Kim. Jo metu jaunuoliai buvo įtraukti į pusdienį trukusias veiklas: vyko komandos formavimo, pasitikėjimo vienas kitu užsiėmimai, savęs ir aplinkinių pažinimo pratimai, jaunuoliai įvardijo, kas jiems kelia įtampą, kokios to pasekmės ir sužinojo, kaip galima atpažinti stresą bei jį suvaldyti, buvo aptarti šiuolaikinių technologijų, socialinių tinklų pliusai bei minusai, aktyviai diskutuota apie šiuolaikinio gyvenimo tempą, kaip greitėjantis ritmas, naujos technologijos susiję su prasta emocine būkle, stresu bei įtampa.

Projektą užbaigė jaunuolius labiausiai pradžiuginęs pirkinys – nauja, moderni žaidimų konsolė ir virtualios realybės akiniai. Tai ne tik sudaro galimybes mažiau galimybių turintiems jaunuoliams bei kitiems centro lankytojams domėtis ir išbandyti naujas technologijas, bet taip pat padeda jaunuoliui ugdyti gebėjimą priimti sprendimus, padeda susikaupti ir skatina dėmesingumą, grupinių žaidimų dėka jaunuoliai lavina savo socialinius gebėjimus. Virtualios realybės akiniai ir jiems pritaikyti žaidimai gali nukelti į nuostabiausias pasaulio vietas ir suteikia galimybę jas tyrinėti. Jaunimas virtualiąją realybę gali išbandyti Raseinių rajono jaunimo užimtumo centro darbo metu.

Projektas „Nepavėluok į ateitį“ suteikė galimybę jaunuoliams susipažinti su naujomis, interaktyviomis technologijomis bei inovacijomis, praplėtė akiratį, skatino pažinti save ir vienas kitą per komandos formavimo užsiėmimus, plėtė socialinius įgūdžius. Jo metu jaunuoliai aktyviai ir noriai įsitraukė į vykdomas veiklas, prisidėjo prie jų organizavimo ir įgyvendinimo. Projektas „Nepavėluok į ateitį“ finansuotas Raseinių rajono savivaldybės. Visi vykdyti užsiėmimai – nemokami.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us