Raseinių naujienų portalas

Politika

Balsavimas Seime: pareikštas nepasitikėjimas V. Pranckiečio balsus skaičiavusiai grupei


Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkės „valstietės“ Agnės Širinskienės pakartotiniu prašymu surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo grupe, skaičiavusia balsus dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

Už tai, kad balsų skaičiavimo grupei būtų pareikštas nepasitikėjimas, ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo aštuoni ir du susilaikė. 

Argumentuodama pareikštu nepasitikėjimu, TTK pirmininkė A. Širinskienė frakcijos vardu paprašė kitos savaitės antradienį perbalsuoti dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku.

Klausimas tuomet nutrauktas, prasidėjus Vyriausybės valandai.

Antradienį nenumatytame posėdyje surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu žlugo, jame dalyvavus tik 11 Seimo narių.

Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti ketvirtadienį, kuomet tikėjosi užtikrinti reikiamą balsų skaičių.

Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Nepasitikėjimą balsų skaičiavimo komisija A. Širinskienė argumentavo tuo, kad ji nebuvo patvirtinta parlamente. Be to, palyginti su tyrinio posėdžio metu paskelbta komisijos sudėtimi, pasikeitė du nariai: tik vienu atveju „valstietė“ Rima Baškienė supainiojo pavardę skaitydama sąrašą, o kitu – posėdyje nebuvusį konservatorių Vytautą Kernagį išties pakeitė Irena Hasse.

„Nenumatyto posėdžio metu savavališkai, be Seimo balsavimo ir pritarimo, buvo pakeista komisijos sudėtis, pakeičiant poną Kernagį į ponią Hasse ir poną Varžgalį į poną Varkalį. Kadangi balsus skaičiavo keturi asmenys, o du asmenys tiesiog buvo savavališkai Seimo įterpti, prašytume balsuoti dėl nepasitikėjimo balsų skaičiavimo grupe“, – sakė A. Širinskienė.

Rytinio posėdžio metu, skelbdama balsų skaičiavimo grupės sudėtį, R. Baškienė perskaitė „valstietį“ Juozą Varžgalį, kai turėjo būti liberalas Jonas Varkalys. Būtent pastarasis ir dalyvavo organizuojant balsavimą, skaičiavo balsus. 

Opozicijos atstovai replikavo, kad balsų skaičiavimo grupė niekada nebūna tvirtinama Seimo, o salėje nesantys parlamentarai pakeičiami kitais frakcijų pasiūlytais atstovais, dėl to parlamente nebalsuojama.

Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis konstatavo, kad klausimas dėl balsų skaičiavimo grupės yra atiduotas nagrinėti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, todėl dėl to nebus balsuojama. Tačiau balsavimas surengtas po kelių valandų, kai pirmininkavo „valstietė“ R. Baškienė, o A. Širinskienė pakartojo prašymą.

Parlamento vadovo V. Pranckiečio iniciatyva Seimo valdyba antradienį sušaukė nenumatytą plenarinį posėdį dėl jo atstatydinimo, nors valdantieji šį balsavimą planavo ketvirtadienį, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus.

Seimo pirmininko atstatydinimui reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Seimo pirmininko atleidimo iniciatyva žlugo, į slaptą balsavimą atėjus tik vienuolikai opozicijos atstovų.

 „Valstiečiai“ ginčija Seimo valdybos posėdžio teisėtumą, nes jis vyko plenarinio posėdžio metu ir negalėjo dalyvauti jam pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas „valstietis“ A. Nekrošius. Taip pat skundžiama, kad V. Pranckietis negalėjo inicijuoti posėdžio savo paties klausimu, įteikta skundas ir dėl kitokios, nei buvo pranešta rytiniame posėdyje, balsų skaičiavimo komisijos sudėties.

Valdantiesiems nepavykus nutraukti nenumatyto posėdžio, jie paliko Seimo salę ir nebalsavo dėl pačių inicijuoto nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us