Raseinių naujienų portalas

Kita

Konstitucinis Teismas jau gavo 26 individualius skundus

Nuo rugsėjo įsigaliojus teisei tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), šis jau sulaukė 26 individualių konstitucinių skundų.

Iš gautų skundų kol kas atsisakyta nagrinėti septynis, dienraščiui „Kauno diena“ patvirtino Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Interviu dienraščiui KT pirmininkas teigė, jog gauti skundai susiję su socialiniais klausimais, pavyzdžiui, pensijų dydžio nustatymu, taip pat nuteistieji iš įkalinimo vietų skundžiasi esantys nubausti taikant ne tą įstatymą, trečioji skundų problematika susijusi su darbo ginčais. Yra skundų dėl Vyriausybės sprendimo pašalinti asmenis iš viešųjų pirkimų procedūrų, dėl nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ir kitų.

Pasak KT pirmininko, skundai dažniausiai atmetami, nes praėję per daug laiko nuo teismo sprendimo, taip pat žmonės skundžia teismų sprendimus, o ne įstatymus.

„Į KT galima kreiptis, jei nuo galutinio ir neskundžiamo teismo sprendimo priėmimo to asmens byloje praėjo ne daugiau kaip keturi mėnesiai. Bet buvo skundų, kai galutiniai teismo sprendimai priimti seniau, vienas – net 2012 metais. Antra klaida – skundžiami patys teismų sprendimai, o ne įstatymai, kuriais remdamiesi teismai juos priėmė“, – interviu „Kauno dienai“ sakė D. Žalimas.

D. Žalimas pažymėjo, kad KT nėra ketvirtoji teismų instancija, jis neperžiūri teismų sprendimų, jų nepanaikina.

„Todėl į KT galima kreiptis ne dėl paties sprendimo, bet dėl galbūt Konstitucijai prieštaraujančio įstatymo ar Vyriausybės nutarimo, kurio pagrindu priimtas tas sprendimas“, – sakė KT pirmininkas.

Teisė gyventojams tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą įsigaliojo nuo rugsėjo 1 dienos.

Į Konstitucinį Teismą galima kreiptis tik prieš tai išnaudojus visas kitas teisinės gynybos priemones.

Skųsti Konstituciniam Teismui galima ne sprendimą ar nuosprendį, bet įstatymą ar kitą teisės aktą, kuris taikytas priimant minėtą sprendimą.

Prašymas gali būti paduotas ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo galutinio ir neskundžiamo bendrosios kompetencijos ar administracinio teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Iki individualaus skundo įteisinimo kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisės aktų atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui galėjo tik Seimas, Seimo narių grupė, prezidentas, Vyriausybė ir teismai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us