Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Ką visi turi žinoti apie saugų manikiūrą?

Manikiūras – viena populiariausių grožio paslaugų, tačiau retai susimąstome, kas gali nutikti jei ši paslauga atliekama nesilaikant higienos reikalavimų. Nesaugios paslaugos gali tapti užkrečiamųjų ligų plitimo priežastimi. Didžiausios grėsmės yra užsikrėsti grybelinėmis odos ligomis, hepatitu B, C, ŽIV, taip pat galimi nagų įaugimai bei deformacijos. Netinkamai įrengtose ar mažai vėdinamose patalpose galima įkvėpti medžiagų, kurios sukelia astmos priepuolius ar alergijas, taip pat akių, nosies ar kvėpavimo gleivinės uždegimus.

Pagrindinius grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 117:2007 ,,Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, kuri patvirtinta 2007 m. rugpjūčio 1 d.  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-633. Asmenys, teikiantys nagų priežiūros paslaugas privalo turėti leidimą-higienos pasą, kurį išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Teikiant nagų priežiūros paslaugas turėtų būti naudojami tik sterilūs vienkartiniai instrumentai arba daugkartinio naudojimo instrumentai, kurie po atliktos procedūros būtų dezinfekuojami. Vienkartiniai instrumentai turėtų būti naudojami tik vieną kartą ir išpakuojami klientui matant. Jeigu paslaugos metu yra naudojamos daugkartinio naudojimo dildės, jos turėtų būti plaunamos po tekančia vandens srove ir merkiamos į dezinfekcinį skystį, kad būtų sunaikintos visos bakterijos ir virusai. Patartina žinoti, kad popierinės dildės yra nedezinfekuojamos ir nesterilizuojamos. Jeigu manikiūrą/pedikiūrą ketinama atlikti panaudota dilde, turite teisę prašyti, kad ši būtų pakeista nauja. Dirbtinių nagų priauginimo darbo vieta turi būti įrengta atskiroje uždaroje patalpoje. Darbo vietoje turi būti užtikrintas paslaugos teikimo metu išsiskiriančių dulkių surinkimas.

Jei pastebėjote, kad nagų priežiūros paslaugos teikiamos nesilaikant higienos normos reikalavimų ar kyla abejonių, kad grožio specialistas šias paslaugas teikia neturėdamas leidimo-higienos paso, prašome Jūsų apie tai pranešti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Raseinių skyriaus specialistams tel. (8 428) 70310, el. paštu raseiniai@nvsc.lt arba atvykus į įstaigą adresu V. Grybo g. 33, Raseiniai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us