Raseinių naujienų portalas

Kita

Kodėl norima sumažinti lovų skaičių „Raseinių ligoninėje“? Ar tai pabaigos pradžia?

 

Prieš metus, 2018 m. į viešumą pateko Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų parengta neoficiali analizė, kitaip pavadinta ligoninių – „mirtininkių“ sąrašu. Nemažas sujudimas kilo ir Raseinių krašte. Į susitikimą su Sveikatos apsaugos ministru Aureliju Verygą atėję jauni medikai klausė, atsakykite, bus ligoninė ar ne, mums ieškotis darbo kitur, ar ne? Po kiek laiko įvyko dar vienas politikų, visuomenės ir medikų susitikimashttps://raseiniunaujienos.lt/2018/09/17/siandien-atsakyta-i-klausima-buti-ar-nebuti-vsi-raseiniu-ligonine/

Visi nurimo. VšĮ „Raseinių ligoninė“ – bus. Tačiau rytoj vyksiančiame tarybos posėdyje VšĮ „Raseinių ligoninė“ direktorius Vidmantas Merkliopas kreipsis į tarybos narius, prašydamas patikslinti ligoninės struktūrą.  Tikslinimu pavadintas ligoninės lovų sumažinimas. Ilgametis įstaigos vadovas jokių grėsmių dėl to nemato, tačiau aplinkinių rajonų ligoninės lovų skaičiaus nemažina.

Tik (?!) penkios lovos

Planuojama sumažinti aktyvaus gydymo lovų skaičių Vidaus ligų skyriuje – 1 lova, Bendrosios chirurgijos skyriuje – 2 lovos, Ortopedijos-traumatologijos skyriuje  – 1 lova, Vaikų ligų skyriuje – 1 lova. Tad ligoninėje sumažės net 5 aktyviojo gydymo lovomis.

Šį sprendimo projektą svarstė  du komitetai. Viename, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete (pirmininkas, konservatorių frakcijos atstovas Mingaudas Tamaliūnas) užvirė audringos diskusijos, kitame – Biudžeto ir socialinio ekonominio vystymo komitete (pirmininkas, konservatorių frakcijos atstovas Pranas Gedminas) jokių klausimų nekilo.

Sveikatos komitete užvirė rimta diskusija. Vienintelis VšĮ „Raseinių ligoninė“ direktorius buvo įsitikinęs, kad norint pagerinti statistinius rodiklius, bendrame Lietuvos regioninių ligoninių „reitingų“ sąraše, tikrai verta mažinti lovų skaičių, jo nuomone jokių realių pasekmių, tai nesukels. Jau šiandien „Raseinių ligoninė“ tarp Lietuvos regioninių ligoninių stipri lyderė – užima 5-ą vietą.

Tačiau įstaigos vadovas vietos politikus labai stengėsi įtikinti, kad 5 lovų sumažinimas bus labai naudingas. Tai pagrįsdamas net rodė diagramą, kurioje pavaizduotas Ligonių kasų finansavimas, jis pasak V. Merkliopo tik mažės, kaip buvo mažinamas eilę metų iki dabar.

Video:

https://www.facebook.com/raseiniunaujienos/videos/399709534264262/?t=27

 

Diskusijos metu nuolat kartojosi žodis „rodikliai“, tai neprasprūdo pro tarybos narės Aldonos – Onos Radčenko ausis: „Po ministro įsakymais – žmogaus nėra,“- replikavo politikė.

Ar tai nėra pabaigos pradžia?

Aštrias diskusijas dėl stacionaro lovų skaičiaus mažinimo pakurstė VšĮ „Raseinių ligoninės“ bendrosios Chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos skyriaus gydytojų raštiškas kreipimasis į rajono Tarybos narius. Rašte yra teigiama, kad šiuo metu lovų skaičius šiame skyriuje atitinka darbo krūvį, planinės operacijos planuojamos 1-2 mėn. į priekį. Skyriaus specialistai rašte teigia, kad lovų skaičius „eilinį kartą daugiau“ mažinamas būtent jų skyriuje, o jų mažinimo motyvas, t.y. finansinis pagrįstumas – neįvardinamas. Chirurgijos, ortopedijos – traumatologijos sk. gydytojai politikams išsiųstame rašte dėsto liūdnas prognozes, po lovų skaičiaus mažinimo jų skyriuje: „pablogės pacientams teikiamų paslaugų prieinamumas“, „gali sumažėti slaugytojų padėjėjų, slaugytojų, gydytojų darbo krūvis (jis skaičiuojamas pagal faktinį lovų skaičių)“. Medikai išdėsto ir pagrįstą baimę, kad pirmiausia – lovų skaičiaus didinti jau niekas nebeleis, o antra – turint mintyje dabartinę politiką, ar sumažinus chirurginio profilio stacionaro lovų skaičių, nepaaiškės, kad tokia ligoninė jau nebeatitinka šalies standartų?

Kaimynų nuomonė kitokia

Šiandien VšĮ „Raseinių ligoninėje“ yra 85 aktyvaus gydymo lovos. Kaimyninio Kelmės rajono ligoninė turi 82 ir pasak ekonomistės Astos Beinorienės jų skaičiaus mažinti neketina.

VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius Vaidas Smalinskas į klausimą, ar jie mažins lovų skaičių savo ligoninėje, remiantis ministro įsakymu, atsakė: „Mažinti neketiname. Lovų mažinimas gali būti naudingas stacionaro statistinių veiklos rodiklių pagerinimui, buitinių sąnaudų mažinimui, personalo optimizavimui ir kt.“. Šioje ligoninėje yra 67 aktyvaus gydymo lovos.

 

 

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us