Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Policijos tyrimas: iš Ginklų fondo dingę ginklai buvo pardavinėjami juodojoje rinkoje

Lietuvos kriminalinė policija atlieka didelės apimties tyrimą dėl prekybos juodojoje rinkoje Lietuvos ginklų fondo šaunamaisiais ginklais.

„Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis, sprogmenimis ir ginklais. Taip pat – dėl jų realizavimo“, – Policijos departamente surengtoje konferencijoje antradienį teigė generalinis komisaras Linas Pernavas.

Sulaikymų ir kratų metu išimti 224 įvairūs šaunamieji ginklai.

„Tyrimo metu nustatyta, kad šie ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Lietuvos ginklų fondo“, – kalbėjo L. Pernavas.

Komisaro teigimu, atliekant tyrimo veiksmus nustatyta, kad vienas iš sulaikytų įtariamųjų 1996-2006 metais dirbo Ginklų fonde, kur jis buvo atsakingas už šaunamųjų ginklų priėmimą, saugojimą ir naikinimą.

„Turimais duomenimis, minėtas įtariamasis šiuos šaunamuosius ginklus pavogė Ginklų fonde ir tokiu būdų juos neteisėtai užvaldęs su bendrininkais organizavo ir vykdė jų realizaciją“, – tvirtino L. Pernavas.

Jis teigė, kad šie ginklai turėjo būti sunaikinti.

Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis teigė, kad tyrimas buvo pradėtas prieš daugiau nei dvejus metus.

„Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pasitvirtinus minėtai kriminalinės žvalgybos informacijai, atlikus aibę veiksmų, panaudojus visą spektrą žvalgybos būdų“, – sakė pareigūnas.

Jis teigė, kad per operaciją buvo sulaikyti septyni asmenys.

„Pas juos buvo rasta daugiau nei 200 automatinių ginklų. (…) Dauguma tų ginklų yra pilnai veikiantys koviniai ginklai“, – pridūrė pareigūnas.

R. Kiškio teigimu, du iš sulaikytųjų asmenų buvo puikiai žinomi policijai ir yra susiję su organizuotu nusikalstamumu.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša per konferenciją sakė, kad keturi įtariamieji buvo sulaikyti praėjusių metų vasarą, o dar trys – šių metų rugsėjį ir spalį.

„Šiuo metu vienam įtariamajam taikomas suėmimas, kitiems – švelnesnės kardomosios priemonės“, – teigė prokuroras.

Anot jo, Ginklų fonde antradienį buvo atlikti dokumentų poėmiai.

Tyrimo metu bus aiškinamasi, ar visi rasti ginklai į apyvartą pateko iš fondo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us