Raseinių naujienų portalas

Raseinių naujienų tv

Meno mokyklos ateitis: reikia dėkoti valdžiai, kad sutiko ateiti diskutuoti?(!)

Raseinių rajono kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be Meno mokyklos auklėtinių pasirodymų. Stiprūs, profesionalūs pedagogai, gilios tradicijos, šimtais laimėtų įvairiausių respublikinių ir tarptautinių konkursų. Ši mokykla užaugino jau ne vieną kartą. Ir jos pastatas, kaip ir iš jos sklindanti muzika – Raseinių miesto centro dalis – jau 60 metų. Tad didelę sumaištį sukėlė rajono valdžios noras Meno mokyklą iškelti į kitas patalpas. O jos – pačiame Raseinių miesto pakraštyje, Kalnų gatvėje. Meno mokyklą suplanuota įkurti  Raseinių Specialiosios mokyklos patalpose. Mokyklos bendruomenė socialiniuose tinkluose kvietė visus susiburti, rinkti parašus ir protestuoti prieš tokį rajono vadovų norą.

Praėjusią savaitę Meno mokyklos salėje virė karštos diskusijos. Į susitikimą su pasipiktinusiais tėvais, mokytojais atėjo idėjų autoriai- rajono meras Andrius Bautronis ir jo pavaduotojas Kęstutis Užemeckas.

Rajono meras mokyklos bendruomenei kalbėjo, kad kilusį pasipiktinimą iššaukė nesusikalbėjimas, informacijos trūkumas. Tačiau pagal toliau vykusio susirinkimo metu išsakytas mintis, išaiškėjo, kad tėvų ir mokytojų baimė – visiškai pagrįsta. Kad ir ką pradžioje susirinkimo kalbėjo rajono meras, vėliau išaiškėjo, kad planavimo darbai, kaip ir pokalbis su LR Švietimo ministerija jau vyksta.

 Konflikto pradžia pagal merą

Pasak rajono mero A. Bautronio didžiausia problema mūsų mieste – vietų darželiuose trūkumas. „Saulutės“ lopšelio- darželio patalpose yra įkurtas Meno mokyklos padalinys, o šios patalpos būtų labai naudingos naujoms ikimokyklinio ugdymo grupėms įkurti.  Tokią pasak mero rekomendaciją jam pateikė jo sukurta darbo grupė, kuriai vadovavo mero pavaduotojas K. Užemeckas. Toliau rajono meras jau dėstė sukurtą viziją: būtų padaryta renovacija specialiojoje mokykloje, ten būtų perkelta visa, šiandien po įvairias miesto vietas „išmėtyta“ Meno mokykla, atliktų „Saulutės“ darželio patalpos, kurioje įsikurtų mažieji mūsų miesto gyventojai. Viskas kaip gražioje pasakoje. Ir vilkas sotus ir avis sveika. Tačiau realiame gyvenime taip nebūna. Meno mokyklos bendruomenė pavargo nuo valdžios eksperimentų. Viena valdžia jau atėmė greta esantį pastatą, kuris pasak jos buvo neremontuotinas ir kėlė pavojų vaikams. Tačiau po kelių metų jis renovuojamas ir atiduodamas naudoti kitiems. Meno mokykla lieka išmėtyta po miestą, tačiau apsipratusi su esama situacija ir sėkmingai dirbanti toliau. Iki šiol.

O meras A. Bautronis ir toliau dėstė savo viziją: „Pirminė idėja buvo rasti, kaip išspręsti vietų darželyje trūkumą, o ir man kiek žinoma, Meno mokykla seniai svajoja apie patalpas, kuriuose tilptų ji visa.“ Rajono gyventojų išrinktas meras ne vieną kartą kalbėdamas pabrėžė, kad mokyklos bendruomenė kažkodėl nepagalvoja apie tėvus, kurie laukia vietos darželiuose. Tuomet trūko kantrybė vienai iš susirinkime dalyvavusių mamų: „Kodėl jūs, mere, norite supriešinti mus: Meno mokyklą su darželiu? Jūs esate vadovai, jūs galvokite kaip spręsti šią problemą, o ne vienų sąskaita gerinkite kitų būvį,“- rėžė mama.

Meras įžanginėje savo kalboje visą situaciją vadino „galima“, „galimai“, tačiau bekalbant paaiškėjo, kad jau yra kalbama su ministerijomis apie Meno mokyklos perkėlimą.

Jūs mums parodykite

Susirinkimo metu mamos klausė, kodėl rajono valdžia neieško patalpų Raseinių miesto centre, gi į Meno mokyklą vaikai keliauja iš visų mieste esančių mokyklų. Iškėlus Meno mokyklą į Specialiąją mokyklą, pavyzdžiui Viktoro Petkaus mokyklos moksleiviams tektų eiti vos ne 3 km. A. Bautronio atsakymas buvo daugiau nei šokiruojantis „Parodykite kur? Į savivaldybę? Tai gerai, rytoj posėdį vesiu gatvėje. Policijos pastatas? Situacija tokia, kad jie dabar ieško lėšų renovuotis tą pastatą, kad miesto centre nebūtų nušiuręs ir apleistas pastatas.“ Tačiau toliau gvildenant savivaldybei priklausančio, bet šiuo metu policijai išnuomoto pastato situaciją paaiškėjo, kad šis išnuomotas tik iki 2022 m. Tačiau ar nebus taip, kad savivaldybės vadovybė vardan to pastato renovacijos planuoja nuomą pratęsti dar ilgiau? Kad ir kiek Meno mokyklos bendruomenė „spyrė“ valdžios atstovus pagalvoti apie galimybę atiduoti šį pastatą Meno mokyklai, šie tuoj pat kalbą nukreipdavo, kad tai neįmanoma. Nors jei mąstyti logiškai, į Specialiąja mokyklą, kaip žadėjo valdžia, irgi būtų kraustomasi tik po renovacijos ir patalpų pritaikymo. Tai tikrai užtruktų ne mažiau nei porą metų.

Beje, raseiniškiai labai kūrybingai pažiūrėjo į šią problemą, tuoj pat pasiūlė policiją perkelti į Specialiosios mokyklos patalpas.

Kokie motyvai verčia rajono valdžią Meno mokyklą iškraustyti iš miesto centro?

Daugelis susirinkime dalyvavusių tėvų neslėpė savo pasipiktinimo tokiais valdžios planais. Keltas klausimas ir dėl vaikų saugumo, didelio atstumo, pagaliau diskutuojant net paaiškėjo, kad vienaip ar kitaip siūlomų patalpų perkelti visą Meno mokyklą tiesiog neužteks. Netgi pasigirdo replikos, kad valdžiai labai reikia to pastato, nes į miesto centrą nori perkelti savo buhalteriją, kuri šiuo metu įsikūrusi netoli miesto muziejaus.

Susirinkusiems „prispyrus“ prie sienos ir pradėjus klausti, ar ši mintis perkelti mokyklą yra tik mintis, ar jau yra daromi realūs darbai, meras atsakė: „50 ant 50, jau yra kalbėta su ministerija dėl šios mokyklos perkėlimo“. Tuomet vėl kilo pasipiktinimo banga: „Ir  kada jūs būtumėte mus informavę? Kai jau būtų viskas įvykę?“. Mero pavaduotojas K. Užemeckas rėžė: „Džiaukitės, kad mes dar tariamės, ana valdžia net nesitarė su jumis“. Iš salės atskriejo replika, kad „jūs dirbkite taip, kad mes jus išrinktume ir kitai kadencijai, o ne praėjusią keikite“. Besiklausant mero pavaduotojo kalbos taip ir neišaiškėjo, kas yra svarbiau vaikų saugumas, kuris pakibo ant plauko, ar kažkokie menami įsipareigojimai Policijai.

Tokios reakcijos mūsų rajono vadovai nesitikėjo

Ne vieną kartą susirinkimo metu rajono meras A. Bautronis replikavo, tai ir gerai, nedarysim nieko. Iš salės vėl pasigirdo replikos, kad nustokite „makaronus čia mums kabinti ir vartytis kaip pirmokai“. Rajono meras išgirdęs Meno mokyklos bendruomenės kategorišką nuomonę, bandė juokauti: „Žiūrėkit, kol mes čia kalbamės jau trys akordeonai į kitas patalpas išnešti“. Deja, juokelis nelabai buvo suprastas, kilus pasipiktinimo bangai, meras puolė glaistyti situaciją: „Gi niekas dar nieko neiškelia.“

Susirinkimo metu tiek meras, tiek vicemeras nepamiršdavo pabrėžti, kad jie labai drąsūs atėjo į „ugnį, nes norėjom išklausyti, nors galėjom to nedaryti“. Tik ką nuspręs? Čia jau kitas klausimas.

Faktai

Reziumuojant susirinkimą: faktas, kad informacija „nutekėjo“. Kažkas iš kažkur sužinojo apie planą iškelti Meno mokyklą iš miesto centro. Faktas, kad jau buvo kalbama su Švietimo ministerija apie Raseinių Specialiosios mokyklos patalpų pritaikymą Meno mokyklai. Faktas, kad savivaldybės pastatas, pasak vicemero, nuomojamas policijai – neliečiamas. Ir faktas, kad du rajono valdžios atstovai patys labai didžiavosi išdrįsę stoti prie Meno mokyklos bendruomenę, nors politikai renkami tam, kad atstovautų žmonių interesus.

Pabaigai

Ar mūsų rajono išrinkti politikai išgirs šios mokyklos prašymą? Klausimas nėra atsakytas. Vicemeras K. Užemeckas ir meras A. Bautronis nevengė kritikuoti ankstesnės kadencijos politikų priimtų sprendimų. O artimiausiu metu teks patiems priimti sprendimą. Susirinkime dalyvavęs tarybos narys Vaidas Kuzmarskis, atstovavęs tėvų interesus, rajono vadovams siūlė: „Ieškokite, jūs esate valdžia. Kalbėkite su Vidaus reikalų ministerija dėl galimybės nutraukti sutartį su policija. Renovuokite šias miesto centre esančias patalpas ir atiduokite jas Meno mokyklai. Pakabinkite lentelę su užrašu – A. Bautronis ir K. Užemeckas gavo finansavimą ir įrengė šias patalpas. Bus – valio! Mes visi tik džiaugsimės. Ir baluosime. O šiandien svarbiausia, kad laiku susirinkome ir iškėlėme diskusiją.“

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us