Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Laikas keisti ratus. Vėluoti – brangu


                 Lapkričio 10-oji – tai diena, kurią vairuotojai, išvažiavę į kelią automobiliu su vasarinėmis padangomis, rizikuos  ne tik gauti 30–40 eurų baudą, bet ir sulaukti  techninės apžiūros anuliavimo.

                 Kadangi padangos – vienintelė automobilio dalis, kuri turi tiesioginį ryšį su važiuojamąją kelio dalimi ir yra viena pagrindinių automobilio  dalių, nuo kurios priklauso važiavimo kokybė ir saugumas kelyje, tai keičiantis sezonams, būtina jas pasikeisti. Kelių eismo taisyklės numato, kad Lietuvoje vasarinėmis padangomis galima važinėti tik iki lapkričio 9-osios vakaro.

                 Ilgesnis vasarinių padangų naudojimo laikas leidžiamas tik motociklininkams. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

                 Jei pareigūno sustabdytas automobilis neatitiks reikalavimų,  nuo transporto priemonės valstybinio numerio bus nuplėštas techninės apžiūros terminą nurodantis lipdukas, perbraukiama techninės apžiūros pažyma, o į duomenų bazę  perduota informacija apie techninės apžiūros panaikinimą.

                      Privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas bus naikinamas, jei:

žiemos sezono metu automobilis, kurio bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t, ir (ar) jo priekaba (jei priekaboje įrengti stabdžiai) eksploatuojamas su padangomis, kurios neskirtos važiuoti žiemą, transporto priemonė vasaros sezono metu eksploatuojama su dygliuotomis padangomis arba protektoriaus rašto gylis mažesnis nei nustatyta techniniuose reikalavimuose.

                 Eksploatuojamo automobilio padangos privalo būti be didesnių pažeidimų. Vienas svarbiausių reikalavimų – šaltuoju metų laiku lengvojo automobilio padangos protektoriaus rašto gylis gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

                 Vairuotojas galės gauti leidimą vieną parą važinėti be techninės apžiūros. Jis šį leidimą gauti galės tuomet, kai, pašalinęs trūkumus, vyks į techninės apžiūros centrą.

                 Lapkričio mėn. eismo sąlygos tokios, kad, laiku nepakeitus automobilio padangų žieminėmis, kyla grėsmė nuslysti nuo kelio ar, nespėjus sustabdyti, susidurti su priešais stovinčiu automobiliu. Anot draudikų, tai – įprasti lapkričio eismo įvykiai Lietuvos keliuose.  Vairuotojams pravartu įsidėmėti, kad po lapkričio 10 d. avarijos atveju draudikai gali neatlyginti padarytos žalos, jei automobilis bus su vasarinėmis padangomis.

                 Taigi vėlavimas gali labai brangiai kainuoti.                     

Šiaulių apskr. VPK atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Vidmantas

Manau vairuotojai turėtų keisti ratus ne dėl galimų baudų, o dėl savo ir kitų eismo dalyvių saugumo. Kaip ir techninę apžiūrą atlikti dėl savęs. Asmeniškai jaučiu malonumą vairuoti ir vairuoti saugiau, nebijant netikėtų gedimų, tad ne tik kas du metus, bet ir prieš žiemos ir vaaros sezoną patikrinu važiuoklę. Šiais metais keičiau amortizatorius https://partecha.lt/autodetaliu-kategorijos/pakaba-3/amortizatorius-2770 nes vasarą tikrai daug keliaujame ir norisi važiuoti stabiliai bei patogiai.

Contact Us