Raseinių naujienų portalas

Šiuo metu pats laikas pasirūpinti skiepais nuo gripo. Pasak VšĮ Raseinių PSPC direktorės Violetos Užringienės jų įstaiga buvo paskaičiavusi, kad nemokamos vakcinos nuo gripo (nemokama vakcina, valstybės finansuojama tam tikroms asmenų grupėms skiepyti) reikės 750 vienetų. „Žmonės labai noriai skiepijasi, tad ir trūkumą, ypač valstybės finansuojamos vakcinos, jaučiame. Šių metų spalio viduryje buvome gavę 370 vnt. Vaxigrip (nemokamos vakcinos), labai greitai ji buvo sunaudota ir šiuo metu laukiame atvykstančios naujos partijos, bet kol kas neturime ir nežinome, kiek jos gausime,“-  pasakojo gydymo įstaigos vadovė.

Vis daugiau lietuvaičių rūpinasi savo sveikata ir noriai skiepijasi. V. Užringienė pasakojo, kad mokamos vakcinos nuo gripo jie buvo užsakę 110 vienetų, tačiau jau šios savaitės viduryje ji baigėsi: „Užsakėme jos papildomai, tikimės, kad kitos savaitės pradžioje jis bus pristatyta.“

Vakcina nuo gripo šioje gydymo įstaigoje kainuoja 13,25 Eur.

Nemokama gripo vakcina skiepijami rizikos grupių suaugusieji pacientai: 65 metų ir vyresni rajono gyventojai, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, pacientai, sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Nemokamai skiepijami vaikai iki 18 metų, turintieji šiuos sveikatos sutrikimus: sergantieji lėtinėmis ligomis (inkstų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos, onkologinėmis ligomis, sergantieji cukriniu diabetu ir pan.). Nemokamai skiepijami vaikai, gyvenantieji socialinės globos įstaigose.

Rizikos grupės pacientai, norintieji pasiskiepyti valstybės kompensuojama gripo vakcina, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us