Raseinių naujienų portalas

Kita

Maža Meno mokyklos pergalė

Lapkričio 13 d. į susirinkimą su rajono meru A. Bautroniu ir pavaduotoju K. Užemecku jau antrą kartą rinkosi Meno mokyklos bendruomenė. Prieš porą savaičių vykusi diskusija sukėlė daug emocijų. Meno mokyklos bendruomenė sukilo prieš rajono valdžios idėją iškelti šią mokyklą į kitą miesto galą, į Specialiosios mokyklos pastatą.

Jeigu prieš porą savaičių, mintis perkelti Meno mokyklą į savivaldybei priklausantį pastatą, kuris šiandien yra išnuomotas policijai, rajono merui A. Bautroniui ir jį atlydėjusiam pavaduotojui K. Užemeckui labai nepatiko, netgi buvo teigiama, kad tai neįmanoma,  tai šio susirinkimo metu buvo pranešta žinia, kad „mes įsiklausėme į jūsų norus“.  Savo socialinėje paskyroje, rajono meras A. Bautronis rašo: „Išklausius susirinkusiųjų nuomonę ir įvertinus esamas galimybes buvo ieškoma alternatyvių sprendimo būdų . Vyko intensyvios derybos su Vidaus reikalų ministre, policijos komisariato atstovais ir kitais šia situacija suinteresuotais asmenimis. Buvo priimtas alternatyvus sprendimas, kuriam pritaria meno mokyklos bendruomenė. Nutarta , kad pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai – sutartis nebus pratęsta, o į dabartinį policijos pastatą bus perkelta Raseinių meno mokykla. Meno mokykla dirbtų vienose patalpose, atsirastų naujos darželio grupės darželinukams, policijai būtų siūlomos kitos patalpos“ (kalba netaisyta, red. pastaba).

Pažadas duotas, ar jis bus įvykdytas ir kaip įvykdytas – kitas klausimas. Pastarojo susitikimo metu iš mero pavaduotojo K. Užemecko kalbos „išsprūdo“ žinia, kad policija žadėjo renovuoti šį pastatą, tad jeigu nebus pratęsta nuoma, pastato gražinimo darbai, reikia manyti „nuplauks“.

Kas toliau?

Kol kas yra tik žodžiai ir pažadai. Faktas, kad norint užtikrinti kokybišką Meno mokyklos tolimesnę veiklą teks paplušėti. Surasti lėšų sutvarkyti ir pritaikyti pastatą mokyklos reikmėms. Konkretesnių pažadų ar vizijos, kaip tai vyks, rajono vadovai neišdėstė. Tad galima daryti prielaidą, kad jų nėra. Diskusijos metu, tarp Meno mokyklos bendruomenės ir rajono vadovų, nuskambėjo ne vienas klausimas, kaip bus, ar visas pastatas bus atiduotas ir t.t. Tačiau konkrečių atsakymų nebuvo. Tik mero pavaduotojas mestelėjo frazę „Čia jau jūsų mokyklos administracijos darbas“.  Norisi tikėti, kad neteks mokyklos vadovybei lakstyti su metru rankoje, o bus pasamdyti specialistai, kurie sugebės suplanuoti ir suprojektuoti erdves taip, kad jos atitiktų mokyklos specifiką ir reikalavimus.

Labai konkrečius klausimus kelia vienas iš Meno mokyklos mokytojų Vytautas Vasiliauskas. Jis, po mero žinutės asmeniniame socialinio tinklo profilyje apie „išspręstą“ Meno mokyklos problemą, rašo: „Nepamirškim, kad dar reikia išspręsti klausimą, kur ,, padėti” krizių centrą ir Jaunimo centrą, nes jei mokykla neturės salės pilnai ,,savo žinioje” – tai klausimas visiškai neišspręstas. Liekam tam pačiam taške….ar rimtesnis klausimas: vicemeras ir meras labai akcentuoja fasado renovaciją…. Vidus ,,neva tai” visai ten nieko, reik tik padažinėt… Mano supratimu, didžiausias siekis, tai pritaikyti esamas patalpas mokyklos reikmėms ir kad jos atitiktų darbo specifiką ir poreikius. Čia yra pats didžiausias siekis…“ (kalba netaisyta, red. pastaba).

Ar jau gali Meno mokyklos bendruomenė švęsti pergalę? Gal. Ar tai tebuvo rinkiminių pažadų maratono pradžia? Labai tikėtina. Aplink visi šnabždasi, kad rajono meras A. Bautronis ateinantį rudenį planuoja kandidatuoti į LR Seimą. O kas paneigs, kad lakstymas su gėlytėmis pas ilgaamžių senolių, juostelių perkirpinėjimas, uolus renginių lankymas, nėra paruošiamieji darbai? Kaip ir pažadų dalinimas.  

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us