Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Teatro „Braižas“ rudeninės gastrolės


Teatras – spektaklis – festivalis yra judėjimas.  Tai – noras gauti, patirti, išmokti, sužinoti, pajausti, parodyti, atsinaujinti… Tai – nuolatinis kūrybinio progreso vyksmas, paliečiantis ir jungiantis atlikėją su žiūrovu, dovanojantis  abipusę supratimo ir susitikimo nuotaiką.  Festivaliai yra neatsiejami  nuo žodžio „šventė“, nes sunku rasti kitą tokią vietą, kurioje susirenka tiek bendraminčių švenčiančių Teatrą.

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ lapkričio mėnesį dalyvavo net dviejuose tokio pobūdžio festivaliuose. Lapkričio mėn. 10 d. spektaklis „Tautos atsilukštinimas“ pagal Vydūną, M. Martinaitį ir Maironį (rež. J. Šimaitienė, dailininkė R. Lauraitytė) buvo pristatytas Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose. Lapkričio 9-10, 16-17 ir 22-24 dienomis Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose vyko XI respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas 2019“. Tradicija tapęs festivalis šiais metais sukvietė mėgėjų teatrus iš Anykščių, Šeduvos, Linkuvos, Šiaulių, Veliuonos, Jurbarko miestų, profesionalių teatrų iš Naisių, Panevėžio, Kelmės ir tolimus svečius iš Sakartvelo. Per tris lapkričio mėnesio savaitgalius žiūrovai išvydo net septyniolika spektaklių.

Lapkričio mėn. 16 d. teatras „Braižas“ dalyvavo Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės kultūros namuose vykusioje II respublikinėje mėgėjų teatrų šventėje „Lauro vainikas“. Šventėje savo naujausią spektaklį žiūrovui pristatė Kalvarijos mėgėjų teatras „Titnagas“, režisierius K. Krasnickas. Teatras suvaidino A. Cinariovo komediją „Brangusai pabučiavimas“. Šiame spektaklyje žavėjo meistriška aktorių vaidyba, spektaklio atmosfera ir nuoširdus žiūrovų regažas. Spektaklis „Ech, tie vyrai, ech, tos moterys“ pagal K.Sajos kūrybą, kurį suvaidino Marijampolės kultūros centro Liudvinavo skyriaus mėgėjų teatras „Žalias sodas“, režisierė V. Gvaizdaitienė, nuotaikingai  ir išradingai pristatė šeimynines situacijas ir jų sprendimo būdus. Šventės šeimininkai – Skirsnemunės mėgėjų teatras, režisierė B. Šneiderienė, suvaidino L. Didžiulienės – Žmonos komediją „Paskubėjo“.  Scenoje išvydome gausų aktorių ansamblį, kurie  nuoširdžiai ir nuotaikingai vainikavo visą šventę. Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ į šį nuotaikingą vainiką įpynė šiek tiek kitokio žanro spektaklį „Tautos atsilukštinimas“, kuris pasakoja apie mokytoją betygališkį Antaną Jušką. Spektaklis prikaustė žiūrovų dėmesį savo nuoširdumu, natūralumu ir pasakojama istorija, kuri perpinta dainomis, žaidybiniais elementais, nuotaikų kaita, čia ir dabar aktorių išgyventomis istorijomis.

Šventė „Lauro vainikas“ sukvietė ne tik teatro bendruomenę, bet ir miestelio bendruomenę, svečius iš Jurbarko ir aplinkinių miestelių. Artistus maloniai nuteikė žiūrovų gausa, kuri nesumažėjo iki pat šventės pabaigos. Tokioje šventėje aiškiai matyti ne tik Skirsnemunės teatro vieta ir lygis bendruomenėje, bet ir bendra atsakomybė už savo krašto kultūrinį ir meninį veidą. Gera dalyvauti festivaliuose, kuriuose jaučiamas tikras teatro pulsas.

Teksto autorė:

Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ režisierė Jolanta Šimaitienė

Teksto nuotraukos Prano Laurinavičiaus ir Stasio Juzikio

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us