Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Šiandien į miestų gatves išriedės tūkstančiai protestuojančių ūkininkų


Raseiniškiai kartu su tūkstančiai protestuojančių ūkininkų visoje Lietuvoje šiandien rengia įspėjamąjį protestą prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus.

Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovo Igno Jankausko teigimu, į miestų ir miestelių gatves visoje Lietuvoje turėtų išriedėti apie 2-3 tūkst. vienetų žemės ūkio technikos, o protestuotojų turėtų būti dar daugiau. 

„Šita akcija – įspėjamoji, įspėjamasis žemdirbių protestas, pasidėjęs žaliųjų kryžių statymu, kuris sutelkė ūkininkus, norime valdžios institucijoms parodyti, kad ūkininkai yra susivieniję“, – BNS sakė I. Jankauskas. 

„Užsidegimas dabar yra eiti iki galo, nes esame priremti prie sienos“, – pridūrė jis. 

Pasak jo, rajonuose su policija suderinti maršrutai, susitikimo vietos. Iš jų 11 valandą  važiuos ūkininkų kolonos, kurios sieks atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į žemdirbių problemas. 

Ūkininkai reikalauja nedidinti mokesčių, kol jų tiesioginės išmokos nesiekia Europos Sąjungos vidurkio. 

„Antras reikalavimas – sustabdyti šmeižiančios ir neteisingos informacijos srautus visomis žiniasklaidos priemonėmis ir kitais būdais, nukreiptos prieš žemdirbius, dezinformuojant apie ūkininko darbą, jo svarbą. Ir reikalaujam deramos pagarbos darbui žmonių, kurie kiekvieną dieną pateikia maistą ant stalo“, – sakė I. Jankauskas. 

Protesto akciją žemdirbiai pradėjo lapkričio viduryje prie kelių, laukuose statydami žalius kryžius. Anot akcijos rengėjų, tai simbolizuoja žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje, žemdirbių ir visuomenės supriešinimą. I. Jankausko teigimu, šiuo metu visoje Lietuvoje pastatyta apie 10 tūkst. kryžių. 

Nesulaukę valdžios reakcijos, gruodžio pradžioje ūkininkai ketina keliauti traktoriais į Vilnių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us