Raseinių naujienų portalas

Pramogos

„Desertų poezijos“ įkūrėja Jolanta Vietienė: „Būna, kad tortą šeimai tenka pirkti parduotuvėje“

Jei reiktų vienu sakiniu apibūdinti apie ką bus pasakojimas, jis skambėtų taip – saldi, stiprios moters istorija. Stiprios todėl, kad išdrįso pakeisti gyvenimą ir hobį pavertė mylimu darbu. Saldi, todėl kad mūsų pašnekovė, raseiniškiams puikiai žinoma tortų, pyragaičių ir  kitokių nuodėmingų saldumynų konditerė Jolanta Vietienė.

Socialinio tinklo paskyroje „Desertų poezija“ Jolanta labai gražiai aprašo savo darbą: „Vieni eiles rašo popieriuje, o aš – virtuvėje, kurdama desertus, kurie kaskart vis kitokie, pagaminti su meile ir nenuspėjamo skonio.“ Jolanta yra sertifikuota konditerė, kuri daug laiko ir lėšų investuoja į tai, kad mūsų šventinį stalą puoštų ypatingo skonio saldumynai.

Draugės dovana – pakeitusi gyvenimą

Jolanta – buvusi kirpėja. Šiandien ji pripažįsta, kad ši profesija nebuvo jos pašaukimas ir gyvenimo kelias. Tačiau negi ką tai stebina? Tūkstančiai žmonių kiekvieną rytą keliasi keikdami savo gyvenimą ir nemėgstamą darbą. Mūsų pašnekovės atveju, į vietas viską sudėliojo atsitiktinumas, arba LIKIMAS, čia kaip jau nuspręsite patys.  „Prieš keletą metų draugė gimtadienio proga padovanojo 3 dienų kursus pas konditerį. Kepti mėgau dar mokykloje, paskui tas pomėgis užsimiršo. Po kursų aš „užsikabinau“. Iki tol maniau, kad aš viską moku ir suprantu. O jų metu paaiškėjo, kad  nieko aš nemoku, o labai noriu,“- savo atradimu dalinosi Jolanta.

Po vienų kursų sekė antri, paskui treti. Ir šiandien, ji reguliariai atnaujina, tobulina žinias. Tik, sako, labiau renkasi, nes jau žino ko galima tikėtis iš mokymus rengiančių konditerių, ir kokių žinių reikia jai pačiai.

Sutikite, priimti lemtingą sprendimą, pakeisti darbą, o pomėgį paversti darbu – sunkus iššūkis. Jolanta pasirinko ir jaučiasi laiminga. „Toks apsisprendimas atėjo palaipsniui. Grįžus iš darbo kepti, puošti tortus gali, kai užsakymų kiekis nėra didelis. Tačiau reklama iš lūpų į lūpas, klientų kiekį užaugino tokį, kad reikėjo priimti sprendimą, ir aš jį priėmiau,“- be jokio apgailestavimo pasakoja pašnekovė.

Tortui gimti reikia bent 3 parų

Ne vieno neišsipildžiusi svajonė – darbas namuose. O kaip atrodo konditerės, kuriančius tobulo skonio saldumynus, darbo savaitė? Pasirodo, ji gan intensyvi. Interviu derinome ne vieną savaitę, ir pasirodo, vienintelė, mažiausiai užimta Jolantos diena – pirmadienis. „Vienas pagrindinių dalykų mano darbe – tikslus darbų suplanavimas,“- sako moteris. Ir išties, kai pagalvoji, kas nutiktų, jei užsakytas tortas ypatingam gimtadieniui, būtų tiesiog pamirštas iškepti?

Bekalbant apie pasirinktą kelią, kepinius ir kūrybą, labiausiai nustebina pašnekovės prisipažinimas, kad jai sunkiausia – kepinių puošyba. Kas yra matę ir ragavę Jolantos tortų, pyragaičių, toks pasakymas priverčia kilstelėti antakius, mažų mažiausiai… Pasirodo, tai kas daugeliui kelia susižavėjimą: subtili, neperkrauta puošyba, rafinuotas spalvų, puošybos suderinimas, pačiai meistrei – rūpestis ir proga save kritikuoti. „Man visuomet svarbiausia – skonis, o puošyba tikras iššūkis. Aš labai mėgstu improvizuoti ir kurti naujus skonius. Grįžtu iš kokio seminaro ir mąstau, o jeigu vietoje tokio to čia įdėčiau kai ką kitą. O jie padaryčiau ne taip, kaip sakė, o kitaip. Ir darau,“- savo kūrybos ir ieškojimo užkulisius praskleidžia Jolanta.  

Mažiausiai trys dienos, tiek pasirodo trunka torto kepimas. Nusistebėjus, Jolanta aiškina: vieną dieną kepi biskvitus, pasidarai įdarus, susiruoši paruoštukus, antrą dieną – surenki, sutepi, nes parą laiko jis turi susistovėti, susigerti, o trečią dieną – puoši. Ir voilà! – jūsų tortas paruoštas. „Dauguma stebisi, tu tris dienas tortus darai? Na, taip darau,“- juokiasi „Desertų poezijos“ įkūrėja.

Hobis virtęs mylimu darbu

Ar hobis, virtęs darbu ir pramaitina, Jolanta juokauja, pragyventi galima, tačiau ji nuolat investuoja į mokymąsi, o tai kainuoja, ir labai nemažai. Kursų kainos svyruoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų.  „Ir tai yra nuolatinė investicija. Kainuoja mokymai, kepimui reikalingos formos, įvairios smulkmenos. Tai – užburtas ratas. Tačiau jeigu tai, ką tu darai, patinka – tikrai negaila nei laiko, nei pinigų,“- apie siekiamą tobulybę kalba Jolanta. Konditerė savo veiklą vykdo legaliai, tad yra atsakinga už pagamintą produktą. Į tai ji žiūri labai atsakingai. „Kartais aš pagalvoju, kad sanitariniai – higieniniai reikalavimai mūsų šalyje labai labai pertempti, ypač kai lygini mus ir kitas šalis. Tačiau iš kitos pusės, klientas – visapusiškai apsaugotas.“

Jolantos įkurtą „Desertų poeziją“ lengvai galima perfrazuoti į „Skonių poeziją“. Jos kurti konditerijos gaminiai  visuomet maloniai nustebina. O šiandien, kai viena dalis tautiečių nori vis kažko naujo, neskanauto, nematyto, kita dalis lieka ištikimi seniems tradiciniams tortų skoniams, kaip galima įtikti klientui? Prakalbus apie madas saldumynų pasaulyje, Jolanta pasakoja, kad labai mėgsta vienos konditerės kursus, kuri senus, tradicinius, gerai mums pažįstamus skonius, perdaro ir pritaiko šių dienų išrankiam vartotojui. Be abejo, tai ką mes ragaujame, nemenkas ir pačios kūrybingos raseiniškės indėlis.

Tortą tenka pirkti prekybos centre

Jolantos šeima su malonumu valgo mamos gamintus skanėstus. „Aš ir pati juos mėgstu. Nėra taip, kad būčiau „atsivalgiusi“. Niekada negaminu į priekį, ar daugiau nei reikia. Ir patikėkite, jau ne vieną kartą yra buvę, kad Kalėdų ar Naujų metų proga, baigusi užsakymų gaminimo maratoną, apsižiūriu, kad mano pačios šeima liko be torto. Ir ką? Važiuojam ir perkam,“- juokiasi konditerė. 

Subscribe
Notify of
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Skaistė

Teko ragauti, tikrai skanūs. Sakinys, apie tai, jog kartais tenka pirkti tortą šventėms, netgi prajuokino. Čia kaip batsiuvys be batų. Tikiu, jog prieš didžiąsias šventes užsakymų būna tiek, jog sunku suspėti, tad darbų planavimas būtinas. Šaunuolė, įgyvendinusi tikrai dažną svajonę – pragyventi iš pomėgio, tikrai tam reikėjo nemažai drąsos.

Tomas

Šaunuolė! Stiprybės, kantrybės, ir apyvartinių 🙂

Contact Us