Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Apdovanojimai konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“


Šiemet jau 21 –ą kartą Dubysos regioninio parko direkcija pakvietė moksleivius ir suaugusius dalyvauti tradiciniame  rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“, skirto vietovardžių ir Žemaitijos metams.

Konkurso tikslas- skatinti susidomėjimą gimtojo krašto istorija ir gamta, etnine kultūra, gražiausia vidurio Lietuvos upe – Dubysa, ugdyti pilietiškumą ir meninę saviraišką. Šiemet buvo trys temos: „Lietuvos vietovardžiai- tai atminties ir kalbos lobynas, o kartu – mūsų protėvių kūrybingumo išraiška“, „Mes – žemaičiai raseiniškiai“, „Gamtos ir žmogaus veiklos darna – Dubysos regioninio parko vertybių apsaugos garantas“.

Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jauniesiems menininkams buvo paskirtos net dvi prizinės vietos. Septynmetė Liepa Juškaitė už piešinį „Regioniniame Dubysos parke“ I-IV klasių grupėje užėmė III vietą, o Medėja Vaitkevičiūtė už piešinį „Nykstantys kaimai Raseinių rajone“ laimėjo I vietą V-VIII klasių grupėje.  Agnieškai Aukštakytei I- IV klasių grupėje įteiktas specialusis prizas už piešinį „Svečiuose pas žemaičius“. Beje, Agnieška 2018 metais šiame konkurse buvo laimėjusi III vietą savo amžiaus grupėje. Visos trys jaunosios menininkės apdovanotos ne tik diplomais, bet ir prizais už puikius piešinius.

Visų konkurso „Už Raseinių ant Dubysos“ diplomantų  piešiniai eksponuojami parodoje Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos II aukšto fojė. Parodą galima aplankyti ir pasidžiaugti geriausiais kūriniais iki šių metų pabaigos.

Teksto ir nuotraukų autorė:          

RRKC dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us