Raseinių naujienų portalas

Kita

Raseinių rajone aktyvinamos saugios kaimynystės grupės

Raseinių rajone šiuo metu veiklą vykdo 50 saugios kaimynystės grupių. Saugi kaimynystė – puiki alternatyva aktyviems ir bendruomeniškiems gyventojams, kuriems rūpi, kad jų kieme, daugiabutyje, gatvėje ar rajone gyventi būtų saugu. Siekdami glaudesnio bendradarbiavimo bei gerų rezultatų kuriant saugią aplinką, gruodžio 4-ąją Raseinių policijos bendruomenės pareigūnai organizavo susitikimą su saugios kaimynystės grupių koordinatoriais bei atstovais. Renginyje taip pat dalyvavo komisariato viršininkas Artūras Košikas, teritorijų vyresnieji, kiti pareigūnai bei Šiaulių apskrities ESO Prevencijos ir kontrolės skyriaus vyresnysis specialistas Algirdas Varnavičius.

Susitikimo metu apžvelgta kriminogeninė situacija Raseinių rajone, supažindinta su vykdomomis prevencinėmis priemonėmis, analizuoti svarbiausi saugumo užtikrinimo klausimai, aptartos aktualios problemos bei bendradarbiavimo efektyvumo galimybės.

Buvo pasidalinta informacija apie tai, kokią apčiuopiamą naudą teikia Saugios kaimynystės grupių veikla, akcentuota, jog jų veiklumas priklauso nuo pačių gyventojų iniciatyvumo, aktyvumo ir noro kurti saugesnę, jaukesnę savo gyvenamąją aplinką.

ESO atstovas atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į pagrindinę problemą, su kuria susiduria jo atstovaujama įstaiga, – elektros laidų bei transformatorių aušinimui naudojamos alyvos vagystes. Taip pat įspėjo apie ESO darbuotojais apsimetančius sukčius, kurie iš žmonių išvilioja pinigus. Patarė būti budriais ir atsargiais, atsiminti, jog ESO darbuotojai pinigų po namus nevežioja ir jų iš gyventojų nepriima, pas gyventojus vyksta automobiliais ir vilki apranga, pažymėtais bendrovės ženklais.

Komisariato viršininkas akcentavo policijos ir visuomenės bendradarbiavimo svarbą, ragino saugia aplinka besirūpinančius gyventojus informuoti policiją apie pastebėtus įtartinus asmenis, automobilius ar daromus pažeidimus. Pabrėžė, kad visuomenės teikiama informacija labai svarbi policijai, aiškinantis bei tiriant nusikalstamas veikas. Pasidžiaugė, kad pilietiškų asmenų dėka rajone buvo išaiškintas ar užkardytas ne vienas teisės pažeidimas, nusikalstama veika.

Šalys sutarė stengtis dirbti kartu, spręsti iškylančias problemas, keistis informacija bei dalyvauti bendrose prevencinėse priemonėse. Juk glaudesnis ir produktyvesnis bendradarbiavimas tarp policijos ir visuomenės – vienas iš būdų, padedančių mažinti nusikalstamumą, didinti gyventojų saugumą ir užtikrinti viešąją tvarką.

Bendruomenės pareigūnai primena, jog saugios aplinkos kūrimas neapsiriboja Saugios kaimynystės įkūrimu ir stendo pastatymu, bet reikalauja nuolatinių visų pastangų ir bendro darbo!

Šiaulių apskr. VPK informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us