Raseinių naujienų portalas

Naujienos

V. Stankevičius: „Arbatos kibirus virėm, nes vyrai miestą puošė bet kokiu oru!“

Raseinių miestas, kaip niekad iki šiol, gausiai mirguliuoja Kalėdiniais papuošimais. Kartelė užkelta labai aukštai. Taip ir knieti sužinoti, o tai kas bus kitais metais? Visi žinome seną tiesą, kad apetitas auga bevalgant…  Bet tai daugiau retorinis klausimas, į kurį kol kas ir atsakyti nereikia. O šiandien pasidžiaukime tuo ką turime. Reikia paminėti, kad Raseinių krašto verslininkai, gyventojai atsiliepė į kvietimą paremti iniciatyvą „Kalėdos Raseiniuose“ ir pervedė 9 000 eurų, kurie buvo skirti miesto puošybai.

Kalbant apie šią, ko gero Lietuvoje analogų neturinčią  iniciatyvą su vienu iš jos iniciatorių, Viliumi Stankevičiumi, pasirodo, kad dar ne visi suplanuoti Kalėdiniai atributai yra savo vietose.  Tik praėjusios savaitės pabaigoje atkeliavo Maironio parkui skirta garso įranga. „Labai tikėjomės, kad dar gruodžio pradžioje Maironio parke pradės skambėti Kalėdinė muzika, tačiau darbai užtruko. Savivaldybė  suvėlavo paruošti dokumentus, pervesti pinigus, ir viską perduoti Raseinių rajono kultūros centrui, o šis, kol nesumokėjo tiekėjui, tol įranga iš Italijos nebuvo išsiųsta. Kai miesto parke suskambės muzika – tai bus paskutinis, mūsų kaip organizatorių „Kalėdos Raseiniuose“ suplanuotas darbas,“ – pasakojo Vilius.

Pašnekovas pasakojo, kad miesto puošybos darbai pareikalavo daug juodo darbo ir improvizacijos. Ir ne viską pavyko įgyvendinti. Pavyzdžiui, Žemaičio aikštėje papuošta pėstiesiems skirta alėja, nesublizgėjo taip, kaip buvo sumanyta. Virš šios alėjos ir dabar raseiniškiai, pakėlę galvas gali matyti, pakabintas „lazdas“, jos turėjo imituoti krintančius meteorus, tačiau dėl techninių kliūčių tai nepavyko.

„Dar labai norėjome Raseikos parke papuošti, tvenkinio saloje esančią, pavėsinę. Tačiau neužteko jungčių. Girliandų yra – jungčių trūksta,“ – apie porą neįgyvendintų idėjų pasakojo  pašnekovas. Akį džiugina Maironio parke įrengta arkų alėja. Pasirodo, tai bendras  VšĮ „Atrask Raseinius“, VšĮ Raseinių rajono jaunimo užimtumo centro, LR Seimo narės Vidos Ačienės, Raseinių miesto seniūnijos ir  verslininko Edverdo Balsio projektas. Kas pinigais, kas lemputėmis, o kas ir arkų pagaminimu prisidėjo.

Paklaustas apie ambicingo projekto „Kalėdos Raseiniuose“ įgyvendinimą, V. Stankevičius neslėpė susikaupusio nuovargio. „Buvo sunku ir vasara, kai pradėjome įtikinėti verslininkus paremti šią idėją, ir pastarąsias dvi savaites, kai visi suplanuoti darbai pradėti vykdyti. Darbas mieste prasidėdavo nuo ankstaus ryto ir baigdavosi vėlai vakare,“ – apie nelengvą darbą kalbėjo iniciatorius. „Jei paklaustumėte kiek litrų arbatos per pastarąsias savaites užplikiau, aš jums tikrai neatsakysiu. Bet kibirais,“ – juokiasi Vilius, nes jo nuomone, bet kokiu oru triūsiantiems žmonėms, karštas puodelis arbatos ir parodytas dėmesys, tai mažiausiai padėka.

Iniciatyvos „Kalėdos Raseiniuose“ autoriai V. Stankevičius ir R. Lauraitytė labai dėkingi UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ darbuotojams, negailėjusiems jėgų ir darbo puošiant miestą.

Nemažai paprastų, techninių darbų teko atlikti ir patiems. „Ir į medžius lipom, ir 7 valandas, kartu su Renata, Maironio parke pastatytas arkas lemputėmis dabinom,“ – miesto gražinimo patirtimi dalijosi Vilius.

„Apibendrinant visą nuveiktą darbą, galiu pasakyti buvo sunku, buvo daug eigoje nenumatytų darbų, pirkimų, įvairių detalių, kurias žinoti gali, kai jau turi patirties. Ir šiandien, kai darbai atlikti, ir miestas kupinas Kalėdų dvasios ir šviečiančių lempučių, yra „veikėjų“, kurie labai nori prisikambanti nuopelnų medalį, nors jų darbą įvertinčiau kaip labai minimalų. Bet yra kaip yra. O aš ir Renata, labai norime pasakyti AČIŪ visiems parėmusiems ir patikėjusiems mūsų idėja. Raseinių miestas papuoštas ir laukiantis Kalėdų. Mėgaukimės šventine nuotaika ir džiaukimės gražiu Raseinių miestu!“

Toliau pateikiame KALĖDOS RASEINIUOSE rėmėjų sąrašą:

UAB „Izora“       200,00 €
UAB „Servira“       200,00 €
UAB „Raseinių statyba“    1 000,00 €
UAB „Naftrus“       300,00 €
UAB „Rodarta“       200,00 €
UAB „Tikas“       200,00 €
AB „Šatrija“    1 000,00 €
UAB „PROidėja“       100,00 €
UAB „Agrosrvisas LT“       200,00 €
UAB „Auga Raseiniai“       250,00 €
UAB „Projektas Karma“       100,00 €
„Karpynė“       400,00 €
D.Adomavičiaus vairavimo mokykla       150,00 €
Mokymo centras AUTOMOBILIS       100,00 €
UAB „Veterzoo“       100,00 €
Anonimiškai         30,00 €
IĮ „Vasiukai“    1 000,00 €
UAB Vaiduoklis       100,00 €
„Progmera“       100,00 €
Dalė Jocienė       100,00 €
UAB „Virgmila“       100,00 €
UAB „Dero“    1 000,00 €
„Raseinių prekyba“       300,00 €
„Reginos optika“       200,00 €
Činčiaus firma „Audana“       200,00 €
Vytauto Polmono IĮ       200,00 €
Laura Balserienė         50,00 €
UAB „Auskela“       200,00 €
UAB Mugių centras       300,00 €
Šerkšno medus       100,00 €
R.Milevičiaus masažo kabinetas       100,00 €
UAB „RSB“       120,00 €
Daiva Urbonienė         50,00 €
UAB „Raimelita“       100,00 €
UAB „Exporto“       100,00 €
Airinas Jermolajevas 30,00 €
Giedrė Deveikienė 20,00 €
IŠ VISO: 9000 Eur

Iniciatyva „Kalėdos Raseiniuose“ artimiausiu metu pateiks viešą ataskaitą kur buvo panaudotos paramos lėšos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us