Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Paskelbti karo prievolininkų sąrašai

Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė 2020 metų karo prievolininkų sąrašus.Sąrašuose apie 38 000 jaunuolių. KAM į tarnybą planuoja pašaukti 3 828 18-23 metų prievolininkus. Pašauktų atlikti privalomą karo tarnybą sąrašą galite rasti čia:

https://sauktiniai.karys.lt/

Šiemet pirmą kartą į sąrašus įtraukti aukštųjų mokyklų studentai, tačiau, jei jie bus pašaukti, galės apsispręsti patys: sustabdyti studijas ir atlikti devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba nenutraukus studijų pasirinkti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, kurie vyksta trejus metus savaitgaliais, arba studijuoti ir trejus metus tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Jei studentai nepasirinks nė vieno iš galimų variantų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas būtų pratęsiamas, kol jiems sukaks 26 metai, bet ne ilgiau nei vienus metus po studijų baigimo. Į sąrašus nepatekę asmenys, ir merginos, ir vaikinai nuo 18 iki 38 metų galės toliau teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją tarnybą. Karo prievolininkų sąrašas sudarytas atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterine programa. Prie kiekvienos pavardės nurodytas tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Pašauktiems jaunuoliams pranešimai paštu siunčiami nebebus, todėl tie, kurie gali būti įtraukti į sąrašus, tai turėtų pasitikrinti internetiniame puslapyje.


Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Mindaugas

Labai nenoriu xdd

Contact Us