Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Laiku VMI patikti duomenys – sklandus gyventojų pajamų deklaravimas

  Pagrindiniai faktai:   Tretieji asmenys duomenis apie gyvybės draudimo, studijų, paskolų įmokas ir sumokėtas palūkanas turi deklaruoti iki š. m. vasario 17 d.;Pateikti duomenys bus perkelti į pajamų deklaravimo vedlį;Duomenis apie A klasės išmokas turi pateikti ir nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie per 2019 m. mokestinį laikotarpį vykdė ekonominę veiklą ir turėjo samdomų darbuotojų, taip pat veiklai vykdyti nuomojosi nekilnojamąjį turtą iš fizinių asmenų;Duomenis deklaruoti greičiausia ir patogiausia naudojantis EDS (http://deklaravimas.vmi.lt).

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad iki šių metų vasario 17 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys[1] mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2019 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Iki šio termino – vasario 17 d., informaciją apie nuolatinių Lietuvos gyventojų pernai sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys – bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt.

„Siekiant supaprastinti pajamų deklaravimą gyventojams, kasmet, remiantis trečiųjų šalių pateiktais duomenimis, VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) suformuoja preliminariąsias pajamų deklaracijas, kurias gyventojams belieka tik pateikti“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, pažymėdama, kad gauta laiku, tiksli ir teisinga informacija padeda VMI užtikrinti sklandų pajamų deklaravimą.

Anot jos, šiais metais pajamas deklaruosime paprasčiau ir patogiau – pajamų deklaravimo vedlio pagalba, tai yra klausimų – atsakymų forma, taigi, minėti duomenys bus perkelti į pajamų deklaravimo vedlį.

„Tam, kad gyventojams nereikėtų niekur skubėti, būtų pakankamai laiko susipažinti su pokyčiais, deklaravimo startą šiais metais numatome skelbti anksčiau nei įprastai, dar kovo mėnesio pradžioje. Dėl to mokesčių administratoriui, siekiant užtikrinti sklandų ir patogų deklaravimo procesą, šiemet ypač svarbu duomenis iš trečiųjų šalių gauti laiku ir tikslius“, – sako Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

VMI primena, kad tiek teikiant duomenis apie A, tiek apie B klasės išmokas naudojama ta pati forma (formos kodas – GPM312). Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles visada galima rasti EDS interneto svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas, gyventojų patirtų išlaidų teikimą, visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 m. bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.


[1] Lietuvos ar užsienio įmonės, gyventojai, vykdantys individualią veiklą Lietuvoje ir samdę darbuotojų ar nuomoję iš kito gyventojo nekilnojamąjį turtą veiklai vykdyti ir kt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us