Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ministerijos finansavimą, po 16 tūkst. eurų, gavo ne visi rajone veikiantys vaikų dienos užimtumo centrai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) suburta atrankos grupė, šių metų pradžioje, paskirstė lėšas vaikų dienos centrams. Šalyje yra įkurti 343 vaikų dienos centrai. 329  centrai, pateikę projektus gaus finansavimą, kai tik bus pasirašytos sutartys.

Įvairiuose Raseinių rajono kampeliuose yra įsteigta 12 vaikų dienos centrų. Pagal paskelbtus duomenis, šiandien tik 3 dienos centrai gaus finansavimą iš SADM. Raseinių Raudonojo kryžiaus vaikų dienos centras, Viduklėje, Steponkaimyje, Užkalniuose ir Ariogaloje įsteigtoms organizacijoms ministerija skyrė po 16 tūkst. eurų. Į rezervinių projektų  (finansuoti bus, atsiradus lėšų) sąrašus pateko 4 mūsų krašte veikiantys vaikų dienos centrai: Paupio vaikų dienos centras, BĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centras, Sargelių ir Gervinės vaikų užimtumo centrai. Šiemet Raseinių kraštui fortūna nebuvo itin dosni.

Pernai, pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Loretos Laugalienės, iš ministerijos finansavimą gavo 5 organizacijos, o vėliau, iš rezervinių sąrašo, dar 3. Tad 2019 m. nemažą finansavimą iš SADM gavo net 8 organizacijos, besirūpinančios vaikų užimtumu. Praėjusiais metais dosniai centrus finansavo ir Raseinių rajono savivaldybė.

Vaikų dienos užimtumo centrai dirba ne tik su vaikais

 „Vaikų dienos centruose vaikai turi galimybę paruošti pamokas, maitintis ar dalyvauti ugdomoje veikloje. Tai yra itin veiksminga prevencinė ir pagalbos priemonė vaikams, kurie savo šeimose susiduria su iššūkiais. Galbūt nedaug kas žino, bet vaikų dienos centrai dirba ne tik su vaikais, bet ir jų šeimomis, todėl tai sustiprina pačią šeimą, sumažina riziką, kad vaikas patirs nepriežiūrą“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kaip žinoma, vaikų dienos centruose teikiamos socialinės priežiūros paslaugos vaikams. Kadangi tai yra savarankiška savivaldybių funkcija, paslaugos turėtų būti finansuojamos iš savivaldybių biudžetų, tačiau norėdama plėsti vaikų dienos centrų tinklą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prisideda prie šių paslaugų plėtros valstybės biudžeto lėšomis, kurias paskirsto konkurso tvarka.

Nuo ateinančių metų finansavimo tvarka keisis

Tačiau jau nuo 2021 metų planuojama pereiti prie stabilesnio vaikų dienos centrų finansavimo atsisakant konkursų ir pervedant valstybės biudžeto lėšas savivaldybėms, kad šios paskirstytų jas akredituotas paslaugas teikiantiems centrams.

Seimui pritarus, organizacijos, pageidausiančios teikti akredituotą dienos socialinę priežiūrą vaikams, turės teikti prašymą savivaldybei ir jei atitiks nustatytus reikalavimus, galės užsitikrinti finansavimą 3 metams su galimybe pratęsti jį tokiam pačiam laikotarpiui. Reikalavimai nustatyti patalpoms ir personalo išsilavinimui, bet siūloma, kad procedūra nebūtų pernelyg sudėtinga. Nustačius pažeidimus, teisė teikti akredituotą socialinę priežiūrą galėtų būti sustabdoma arba nutraukiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us