Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Raseiniuose telkiamas dėmesys nusikaltimams gamtai

Žiemą padaugėja pranešimų apie privačių ir valstybinių miško vagysčių atvejus. Siekiant aptarti bendradarbiavimą dėl aplinkos ir miškų apsaugojimo, sausio 17 d. į Raseinių rajono policijos komisariatą susirinko aplinkosaugos, urėdijų, miškininkų, medžiotojų ir regioninio parko atstovai. Komisariato viršininkas Artūras Košikas svečiams pristatė įvykių, susijusių su vagystėmis iš miško, kriminogeninę padėtį rajone, pateikė pastabas ir siūlymus dėl darnesnio bendradarbiavimo reidų metu.

Prie apskrito stalo diskutuota apie miškuose vykdomus pažeidimus – neteisėtą medžių kirtimą, medienos vežimą, brakonieriavimo atvejus ir pan. Pastebėta, kad medienos vagis vilioja neprižiūrimi miškai, kuriuose gausu sausuolių ir vėjavartų, užžėlusios ribinės linijos, nesimato riboženklių. Pažeidėjai linkę rizikuoti nepaisant to, kad miško kirtimai Lietuvoje yra griežtai reglamentuoti, o įstatymų nepaisantiems skiriamos nemenkos baudos.

Susitikimo metu kalbėtasi ir apie kitas neteisėto miško kirtimo aplinkybes bei daromą žalą gamtai, specialistai tarpusavyje dalinosi gerosios praktikos pavyzdžiais. A. Košikas atkreipė dėmesį į krovininių automobilių išvežamos medienos iš privačių ir valstybinių miškų kontrolę. Susirinkę specialistai pakviesti bendradarbiauti objektų tikrinimo kompleksinėse priemonėse, o aplinkosaugos atstovai pasiūlė įgyvendinti bendras priemones galimai neteisėtose automobilių ardymo vietose, tikrinant asmenis garažuose, ūkiniuose pastatuose.

Raseinių rajono policijos viršininkas džiaugėsi, kad atskirų tarnybų atstovų ir komisariato pareigūnų susitikimas buvo naudingas, o profesionali kritika skatins tobulėjimą ir kryptingą problemų sprendimą. Tikimasi, kad įvykusi diskusija padės geriau apsaugoti aplinką ir sumažinti nusikaltimų skaičių Raseinių rajono miškuose.

Šiaulių apskr. VPK informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us