Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Atsisveikinsime su nemokamais plastikiniais maišeliais?

Seimas antradienį neeilinėje sesijoje nustatė administracinę atsakomybę už nemokamą didesnių plastikinių maišelių dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose. Prekybininkams grės tūkstantinės baudos. 

Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimams Seimas pritarė vienbalsiai. 

Prekybininkams, nemokamai dalijantiems plastiko pirkinių maišelius, bus skiriamos 1-3 tūkst. eurų, o už pakartotinį pažeidimą – iki 5 tūkst. eurų baudos. 

Išimtis bus taikoma tik labai lengviems – iki 15 mikronų storio maišeliams, kurie naudojami nefasuotiems maisto produktams. 

Seimo kanceliarija nurodo, kad Seimas nuo pernai sausio 1 dienos uždraudė prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalyti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius, kurių sienelės storis yra nuo 15 iki 50 mikronų. Tokio draudimo pažeidėjams nebuvo numatyta atsakomybė.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos duomenimis, pastaraisiais metais labai lengvų ir lengvų maišelių sunaudojimas šalyje mažėja. 2017 metais vienam gyventojui teko 226 labai lengvi ir 34 lengvi maišeliai, o 2014 metais – atitinkamai 260 ir 39.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us