Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Ar valstybė turėtų finansiškai skatinti gabiausius mokinius?

Vyriausybė trečiadienį svarstys Švietimo ministerijos siūlymą, kad valstybė galėtų finansiškai skatinti gabiausius mokinius.

Šiuo metu įvairius būdus mokinių pasiekimams skatinti gali numatyti tik savivaldybės arba pačios švietimo įstaigos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo, kad finansinėmis ir kitomis priemonėmis aukštų ugdymosi rezultatų pasiekę vaikai galėtų būti skatinami iš valstybės biudžeto lėšų pagal švietimo ministro nustatytą tvarką.

Tuo pačiu projektu taip pat siūloma spręsti situaciją, kai savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos, skirtos šalies ar regiono mokiniams, turi užtikrinti mokinių iš kitų savivaldybių apgyvendinimą bendrabučiuose, tačiau dėl jų išlaikymo kaštų mokyklos neretai vengia priimti mokinius iš kitų savivaldybių.

Tokios situacijos pavyzdys yra Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus. Tokiems atvejams siūloma įteisinti tikslines dotacijas savivaldybės biudžetams iš valstybės iždo.

Švietimo ministerija taip pat siūlo išplėsti mokyklų darbuotojų veiklos motyvavimo sistemą, kad mokytojai, švietimo pagalbos specialistai ir kiti ugdyme dalyvaujantys asmenys galėtų būti skatinami už nuopelnus profesinėje veikloje.

Jeigu Vyriausybė pritars pataisoms, jos toliau bus svarstomos Seime.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us