Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Politiko kantrybės ir tolerancijos išbandymas – socialinių tinklų komentatoriai

Socialiniai tinklai – puiki galimybė politikams informuoti savo rinkėjus apie nuveiktus darbus. Tačiau toli gražu ne visų politikų nervai atlaiko kitokią komentatorių nuomonę.

Neseniai į Raseinių rajono savivaldybės Etikos komisiją kreipėsi pilietis E. S., prašydamas apsvarstyti Tarybos nario Vidmanto Karabino elgesį viešoje diskusijoje, kuri kilo politikui paviešinus partijos Tvarka ir Teisingumas Raseinių skyriaus šventinio vakarėlio nuotraukas socialiniame tinkle facebook. Įvairiaspalvę diskusiją sukėlė fotografo užfiksuotos akimirkos prie stalų, ant kurių matėsi svaigūs gėrimai, o fone – nepilnamečiai vaikai. Vieni komentatoriai po nuotraukomis palaikė Tarybos narį, kad nieko čia tokio, kiti patarinėjo, kad reikėjo nuotraukas atrinkti prieš jas publikuojant viešoje erdvėje, kiti gi priminė, kad vakarėlis, alkoholis ir nepilnamečiai vaikai – nesuderinama.

Tačiau regis politiką V. Karabiną vieno asmens komentarai ypač suerzino. Kaip paaiškėjo jau Etikos komisijos posėdžio metu, tarp tvarkiečio ir E.S. kilęs konfliktas iš viešosios erdvės persikėlė į asmeninį susirašinėjimą, kuriame politikas „nustatė“ galimai įgytą protinę E.S. negalią.  Dėl šio įžeidžiančio komentaro pilietis E.S. kreipėsi į Etikos komisiją prašydamas apsvarstyti netinkamą Tarybos nario Vidmanto Karabino elgesį.

Posėdžio metu V. Karabinas paaiškino, kad jis yra pažįstamas su piliečiu E.S. jau ne vienerius metus ir tarpusavio bendravimą įvardino kaip gan įtemptą ir komplikuotą.

Komisijos nariai svarstydami politiko elgesį akcentavo, kad viešam asmeniui, politikui negalima įžeidinėti kito asmens, jo nuomonės, juolab nustatinėti medicininių diagnozių net privataus pokalbio metu. Vienas iš komisijos narių priminė, kad politiko elgesį apibrėžia LR valstybės politikų elgesio kodeksas.

Išsiaiškinę situaciją Etikos komisijos nariai paprašė V. Karabiną pasišalinti iš salės, kol vyks jo elgesio viešoje erdvėje svarstymas. Komisijos nariai priėmė vienbalsį sprendimą ir tvarkiečiui V. Karabinui rekomendavo, jam kaip valstybės politikui, suderinti savo elgesį ar veiklą su LR valstybės politikų elgesio kodeksu. Šio įstatymo 4 punkte Valstybės politikų elgesio principai, aiškiai išdėstyta, kad politikas turi gerbti žmogų ir valstybę, būti teisingas, sąžiningas, skaidrus ir viešas, o svarbiausia atsakingas už savo elgesį viešame gyvenime.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us