Raseinių naujienų portalas

Politika

Gimtadienio proga bandė papirkti merą?

Vakar rajono meras Andrius Bautronis savo, kaip politiko, socialinio tinklo paskyroje facebook paskelbė informaciją apie jam bandytą įteikti piniginę dovaną gimtadienio proga.

Tai toli gražu ne pirmas politikas, kuris asmeninės sukakties proga buvo bandytas „apdovanoti“ pinigais. Analogiškoje situacijoje buvo atsidūręs buvęs savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas. Gimtadienio proga kelių biudžetinių įstaigų vadovai jam įteikė nemažos piniginės vertės dovaną. Politikas pamatęs atviruko turinį, išsikvietė vieną iš įmonių vadovų ir dovaną grąžino.

Meras A. Bautronis, neįvardindamas įmonės, kuri į vokelį, kaip kalbama buvo įdėjusi 100 eurų, socialinio tinklo paskyroje rašė:

„Sausio 27-ją švenčiau savo gimtadienį. Gimtadienis – neeilinis, atsiminsiu jį ilgai. O ir pasveikinti pavėlavę – nekuklūs. Įmonė, kurios neįvardysiu, gimimo dienos proga nusprendė man „padovanoti” sveikinimą, su atvirute, joje esančia tam tikra suma pinigų ir labai „draugišku” palinkėjimu. Visuomet kovojau su nesąžiningumu, korupcija ir nusistovėjusiu stereotipu, jog politikai – vagys ir kyšininkai. Buvau nemaloniai nustebintas tokio poelgio, tad nedelsdamas kreipiausi į policiją.
Šią aplinkybę vertinau ir vertinu kaip galimą kyšį. Pradžioje, dėl tyrimo aplinkybių, teko susilaikyti nuo viešo komentaro. Kadangi tyrimas įgauna pagreitį, dabar galiu apie tai kalbėti drąsiai ir reikšti savo atvirą nuomonę apie įvykį, kuris betarpiškai liečia mane ir mano užimamas pareigas.
Palaikau sąžiningumą ir skaidrumą tiek savo pareigose, tiek visoje mane supančioje aplinkoje. Kyšininkavimui ir papirkinėjimui sakau griežtą NE ir neleisiu tokiems įvykiams pasikartoti
(tekstas neredaguotas)“.

Visą šią „sensacingą“ istoriją galima nagrinėti dviem aspektais – piniginę dovaną galima vertinti kaip bandymą papirkti, arba priimti kaip dovaną, padėkoti ir teisės aktų numatyta tvarka ją deklaruoti ir sumokėti privalomus mokesčius jei suma viršija 200 eurų. Nei politikams, nei valdininkams nėra uždrausta gauti piniginių dovanų privačiame gyvenime iš artimųjų ar draugų asmeninių švenčių proga. Dovanos leistinos privačiu laiku ir tik privačiame gyvenime.

Beje nelegaliomis dovanomis, kurios gali būti vertinamos kaip kyšis yra įvardinami: pinigai, šokoladas, tortai, šakočiai, alkoholiniai gėrimai, nuolaidos, nuolaidų kuponai, lengvatos įsigyjant paslaugas ar turtą, bilietai į renginius, paveikslai, vertybiniai popieriai, nekilnojamas turtas, ginklai, narkotikai, seksualinės paslaugos, kt.

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Kęstutis

Begėdžiai-drįsta merui tiek mažai duoti…😂

Contact Us