Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Palangoje – tradicinė stintų šventė

Savaitgalį Palangoje vyksta tradicinė žiemos šventė „Palangos stinta“. 

Nuo ryto šeštadienį vyks stintų meškeriojimo varžybos. Žvejai rinksis ant jūros tilto ir meškerios iki vidurdienio.

Organizatorių duomenimis, savo jėgas šiemet planuoja išbandyti daugiau nei 30  komandų, kiekvieną jų sudaro du nariai.

Vidurdienį numatytas šventės atidarymas, magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų Ordino“ riterių inauguracija, meškeriojimo varžybų dalyvių apdovanojimas.

Po to prasidės Lietuvos žuvies grilio čempionatas.

Savaitgalį kurorte taip pat rengiami koncertai, mugė, įvairios varžytuvės – inkaro laikymo, stintų valgymo ir kt.

Nepriklausomybės aikštę (Muzikinio fontano vietoje) šeštadienį papuoš ir šiųmetė šventės naujovė – Didžioji sėkmės stinta. Ją pagamino palangiškis tautodailininkas Linas Žulkus kartu su bendraminčiais. Kiekvienas Stintų šventės dalyvis galės prisiliesti prie Didžiosios sėkmės stintos bei ją papuošti savais linkėjimais sau, bičiuliams ar Palangai, prisipažinimais meilėje ar kitais teigiamais pastebėjimais. 

Šeštadienio pavakare bus surengtos iškilmingos Didžiosios sėkmės stintos palydos J. Basanavičiaus gatve iki pat jūros, kur Didžioji stinta bus sudeginta.

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Rasma

Stintu svente jau yra tapusi tradicine. Neretai suabejojama higienos normu atitikimu, taciau zmones renkasi, vadinasi svente reikalinga. Karta metuose tikrai smagu. Siaip niekad nevalgome namuose sios zuvies, bet sventes metu paragaujame. Kaip beziuretum, sventems reikia paklausos, jei ji yra, bus ir pasiula. Ir tikrai smagu matyti zmones, suvaziuojancius is visos salies. Tai lyg Kaziuko muge sostineje, kur atrodytu nieko labai nereikia, bet laikaisi tradicijos ir kasmet vaziuoji vel ir vel. Bent saldumynu vaikams nupirkti

Contact Us