Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Studentai gali tikėtis nedarbo išmokų

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui, kad darbinę veiklą nutraukę studentai galėtų gauti nedarbo išmokas, taip pat ėmėsi didinti vyresnių nei 45 metų asmenų užimtumą. 

Užimtumo įstatymo pakeitimais numatoma, kad reikiamą socialinio draudimo stažą sukaupę studentai, kurie studijuoja aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės studijų formos programą ar mokosi profesinėse mokyklose pagal formaliojo profesinio mokymo programą, galės būti registruojami bedarbiais ir gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). 

Pasak jos, tokį sprendimą padiktavo pernai spalį paskelbtas Konstitucinio Teismo nutarimas. Sprendimo įgyvendinimui iš „Sodros“ biudžeto papildomai metams prireiks 8,1 mln. eurų. Jei Seimas pritars, pakeitimas įsigalios iš karto nuo priėmimo.

Vyriausybė trečiadienį pritarė ir to paties įstatymo pakeitimams, kuriais numatoma iki 6 mėnesių mokėti subsidijas darbdaviams, įdarbinantiems vyresnius nei 45 metų amžiaus bedarbius, arba teikti vienkartinę 18,8 tūkst. eurų paramą tokio amžiaus asmeniui, jeigu jis pirmą kartą steigia sau darbo vietą labai mažoje įmonėje.

Iki šiol papildoma parama mokant subsidiją darbdaviams buvo skiriama, kai įdarbinami vyresni nei 50 metų nedirbantys žmonės ar kiti papildomai remiamoms grupėms priklausantys gyventojai, pavyzdžiui, neįgalieji, ilgalaikiai ar nekvalifikuoti bedarbiai, jaunimas iki 29 metų, taip pat pabėgėliai, priklausomi asmenys ar žmonės, išėję iš įkalinimo įstaigų.

Vienkartinė parama savo darbo vietos steigimui labai mažoje įmonėje iki šiol buvo numatyta tik jauniems bedarbiams iki 29 metų ar vidutinę ir sunkią negalią turintiems žmonėms.

Vyresnių nei 45 metų piliečių įdarbinimo rėmimui papildomai prireiks 2,9 mln. eurų iš Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto. Jeigu pakeitimams pritars Seimas, jie įsigalios nuo šių metų birželio. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us