Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Mokyklų atstovai paraginti sprendžiant moksleivių patiriamus sunkumus dažniau tartis su vaiko teisių žinovais

Susitikime su Raseinių r. švietimo įstaigų atstovais Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai atkreipė dėmesį į pasitaikančius sunkumus dėl informacijos apie nepilnamečius gavimo. Siekiant bendro intereso – vaiko gerovės – mokyklų atstovai pakviesti visas konfliktines situacijas su vaikais aptarti su vaiko teisių specialistais, o pasikeitusį vaiko elgesį vertinti itin įdėmiai – už jo gali slypėti rimtesnės problemos.

„Kartais iš švietimo įstaigos gauname informaciją apie įvykį ar nepilnametį, kuri neatitinka mūsų turimos arba yra kardinaliai priešinga. Neretai į mūsų vertinimu rimtas situacijas pažvelgiama pernelyg nuolaidžiai“, kalbėjo Kauno apskrities VTAS patarėja Raseiniuose Valerija Jankauskienė.

Anot specialistų, pasitaiko, kad pedagogams atvejis pasirodo kasdieniškas, tiesiog eilinis nepilnamečių apsikumščiavimas. Bet įsigilinus paaiškėja ir kiti, šį elgesį iššaukę šeimos patiriami sunkumai. Gal šeimai reikalinga pagalba arba bus inicijuota pagalba vaikui.

Jeigu vaikas nesijaučia saugus šeimoje, nepatenkinami jo baziniai poreikiai, grįžęs namo išgyvena baimę, nieko keista, kad mokymasis jam nėra toks svarbus, o pykčiu išreiškia neviltį.

V. Jankauskienė pakvietė labiau pasikliauti bendradarbiavimu, bendrai sprendžiant vaiko patiriamus sunkumus arba aiškinantis pasikeitusio elgesio priežastis.  

Tarpinstituciniame pasitarimas tema Bendradarbiavimo su švietimo įstaigomis trukdžiai ir problemos aptarti ir kiti aktualūs klausimai: duomenų apie nepilnamečius apsauga, pokyčiai vaiko apsaugos srityje ir kt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us